Ջոն Բոլթոնը հաստատել է, որ կայցելի Հայաստան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջոն Բոլթոնը հաստատել է, որ կայցելի Հայաստան:
«Հոկտեմբերի 20-ին ես կուղեւորվեմ Ռուսաստան, Ադրբեջան, Հայաստան եւ Վրաստան՝ հանդիպելու իմ պաշտոնակիցներին եւ այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաներին՝ մի շարք անվտանգային հարցերով ԱՄՆ շահերը առաջ մղելու նպատակով», - գրել է Բոլթոնը իր թվիթերում:
Մեդիամաքսի արխիվում ընդամենը մեկ հիշատակում կա Ջոն Բոլթոնի հետ հայ պաշտոնյաների հանդիպման մասին:
2003 թվականի սեպտեմբերին ՄԱԿ-ում ԱՄՆ դեսպան Ջոն Բոլթոնին Նյու Յորքում հանդիպել էր Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Վարդան Օսկանյանը: ՄԱԿ-ի Գլխավոր Վեհաժողովի նիստի շրջանակում կայացած հանդիպմանը Օսկանյանը եւ Բոլթոնը քննարկել էին զենքերի չտարածման եւ Միջազգային քրեական տրիբունալի հետ կապված հարցեր:

John Bolton confirms visit to Armenia
Yerevan /Mediamax/. U.S. National Security Advisor John Bolton has confirmed he will make a visit to Armenia.
“On October 20th I’ll be travelling to Russia, Azerbaijan, Armenia, and Georgia to meet with my counterparts and other senior officials to advance American interests on a range of security issues,” Bolton announced on his Twitter.
Mediamax has touched on just one instance of John Bolton meeting with Armenian officials.
Armenian ambassador “defends” John Bolton
In September 2003, then-U.S. Ambassador to the UN John Bolton met with then-Armenian Foreign Minister Vardan Oskanyan in New York. On the margins of the UN General Assembly, they discussed issues relating to non-proliferation of weapons and International Criminal Tribunal.