Ջոն Բոլթոնը հաստատել է, որ կայցելի Հայաստան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջոն Բոլթոնը հաստատել է, որ կայցելի Հայաստան:
«Հոկտեմբերի 20-ին ես կուղեւորվեմ Ռուսաստան, Ադրբեջան, Հայաստան եւ Վրաստան՝ հանդիպելու իմ պաշտոնակիցներին եւ այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաներին՝ մի շարք անվտանգային հարցերով ԱՄՆ շահերը առաջ մղելու նպատակով», - գրել է Բոլթոնը իր թվիթերում:
Մեդիամաքսի արխիվում ընդամենը մեկ հիշատակում կա Ջոն Բոլթոնի հետ հայ պաշտոնյաների հանդիպման մասին:
2003 թվականի սեպտեմբերին ՄԱԿ-ում ԱՄՆ դեսպան Ջոն Բոլթոնին Նյու Յորքում հանդիպել էր Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Վարդան Օսկանյանը: ՄԱԿ-ի Գլխավոր Վեհաժողովի նիստի շրջանակում կայացած հանդիպմանը Օսկանյանը եւ Բոլթոնը քննարկել էին զենքերի չտարածման եւ Միջազգային քրեական տրիբունալի հետ կապված հարցեր:

Джон Болтон подтвердил, что посетит Армению - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Советник президента США по вопросам национальной безопасности Джон Болтон подтвердил, что посетит Армению.
«20 октября я отправлюсь в Россию, Азербайджан, Армению и Грузию, чтобы встретиться со своими коллегами и другими высокопоставленными чиновниками для продвижения интересов США по ряду вопросов безопасности», - написал Болтон в своем твиттере
В архиве Медиамакс есть лишь одно упоминание о встрече Джона Болтона с армянскими чиновниками.
В сентябре 2003 года в Нью-Йорке состоялась встреча посла США в ООН Джона Болтона и министра иностранных дел Армении Вардана Осканяна. На встрече обсуждались вопросы, связанные с нераспространением оружия и Международным уголовным трибуналом.