Արմեն Սարգսյանն ու Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել են - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահի նստավայրում այսօր կայացել է նախագահ Արմեն Սարգսյանի եւ նորընտիր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի առաջին հանդիպումը:
«Ուզում եմ մաղթել, որպեսզի որքան հնարավոր է շուտ ձեւավորեք կառավարությունը եւ լծվեք այն բոլոր խնդիրների լուծմանը, որ մեր պետության, կառավարության, ողջ ժողովրդի եւ այս երկրի՝ Հայաստանի Հանրապետության առջեւ են: Ձեզ լավագույն մաղթանքներս եւ հաջողություններ»,- ասել է Արմեն Սարգսյանը:
Այսօր ավելի վաղ Արմեն Սարգսյանը հրամանագիր էր ստորագրել Նիկոլ Փաշինյանին Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ նշանակելու մասին:

Yerevan/Mediamax/. The Armenian presidential residence hosted today the first meeting of President of Armenia Armen Sarkissian and newly-elected Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan.
“I would like to wish you good luck in soonest formation of the Armenian government and involvement in tackling the issues, which the state, the government, the people and the Republic of Armenia as a whole have to face. I offer you my best wishes,” President Sarkissian said.
Earlier today Armen Sarkissian signed a decree on the appointment of Nikol Pashinyan as the Prime Minister of Armenia.