Երեւան կժամանի ԵՀ Հարեւանության եւ ընդլայնման բանակցությունների հարցերով գլխավոր տնօրենը - Mediamax.am
4576 դիտում
Երեւան կժամանի ԵՀ Հարեւանության եւ ընդլայնման բանակցությունների հարցերով գլխավոր տնօրենը
Խերտ Յան Կոոպմանը
Լուսանկարը` https://www.zdg.md/
Երեւան: Մեդիամաքս: Եվրոպական հանձնաժողովի Հարեւանության եւ ընդլայնման բանակցությունների հարցերով գլխավոր տնօրեն Խերտ Յան Կոոպմանն ապրիլի 30-ին կայցելի Հայաստան՝ քննարկելու երկկողմ եւ տարածաշրջանային համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
«Այցը տեղի է ունենում ապրիլի 5-ին կայացած ԵՄ-ԱՄՆ-Հայաստան բարձր մակարդակի հանդիպմանը հաջորդիվ՝ հետամուտ լինելու Հայաստանի համար դիմակայունության եւ աճի ծրագրի հայտարարմանը: Առաքելության ընթացքում գլխավոր տնօրենը կքննարկի ԵՄ-Հայաստան հարաբերությունների ամրապնդման հաջորդ քայլերը՝ ներառյալ երկրում ոլորտային համագործակցության ամրապնդումը եւ ԵՄ ներդրումները, ինչպես նաեւ բարեփոխումներին եւ տեղահանված անձանց ինտեգրման ուղղությամբ ԵՄ աջակցությունը»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Հայաստան այցի շրջանակում Կոոպմանը կհանդիպի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, կառավարության անդամներին, ինչպես նաեւ Ազգային ժողովի պատգամավորներին, բիզնեսի եւ քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներին։

Ереван посетит гендиректор Еврокомиссии по расширению и политике соседства
Ереван /Медиамакс/. Генеральный директор Европейской комиссии по расширению и политике соседства Герт-Ян Купман посетит Армению 30 апреля для обсуждения вопросов, связанных с двусторонним и региональным сотрудничеством.
«Этот визит следует за встречей высокого уровня ЕС-США-Армения, состоявшейся 5 апреля и посвященной объявлению плана по устойчивости и росту для Армении. В ходе миссии генеральный директор обсудит следующие шаги по укреплению отношений ЕС-Армения, включая усиление отраслевого сотрудничества в стране и инвестиции ЕС, а также поддержку ЕС реформ и интеграции перемещенных лиц»,- говорится в сообщении.
В рамках визита в Армению Купман встретится с премьер-министром Николом Пашиняном, членами правительства, а также депутатами парламента, представителями бизнеса и гражданского общества.