Երեւան կժամանի ԵՀ Հարեւանության եւ ընդլայնման բանակցությունների հարցերով գլխավոր տնօրենը - Mediamax.am
4576 դիտում
Երեւան կժամանի ԵՀ Հարեւանության եւ ընդլայնման բանակցությունների հարցերով գլխավոր տնօրենը
Խերտ Յան Կոոպմանը
Լուսանկարը` https://www.zdg.md/
Երեւան: Մեդիամաքս: Եվրոպական հանձնաժողովի Հարեւանության եւ ընդլայնման բանակցությունների հարցերով գլխավոր տնօրեն Խերտ Յան Կոոպմանն ապրիլի 30-ին կայցելի Հայաստան՝ քննարկելու երկկողմ եւ տարածաշրջանային համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
«Այցը տեղի է ունենում ապրիլի 5-ին կայացած ԵՄ-ԱՄՆ-Հայաստան բարձր մակարդակի հանդիպմանը հաջորդիվ՝ հետամուտ լինելու Հայաստանի համար դիմակայունության եւ աճի ծրագրի հայտարարմանը: Առաքելության ընթացքում գլխավոր տնօրենը կքննարկի ԵՄ-Հայաստան հարաբերությունների ամրապնդման հաջորդ քայլերը՝ ներառյալ երկրում ոլորտային համագործակցության ամրապնդումը եւ ԵՄ ներդրումները, ինչպես նաեւ բարեփոխումներին եւ տեղահանված անձանց ինտեգրման ուղղությամբ ԵՄ աջակցությունը»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Հայաստան այցի շրջանակում Կոոպմանը կհանդիպի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, կառավարության անդամներին, ինչպես նաեւ Ազգային ժողովի պատգամավորներին, բիզնեսի եւ քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներին։

Photo: https://www.zdg.md/
Yerevan /Mediamax/. European Commission Director General for Neighbourhood & Enlargement Negotiations, Gert Jan Koopman, will travel to Armenia on April 30 to discuss bilateral and regional cooperation.
“His visit comes as a follow-up to the high-level EU-US-Armenia meeting on 5 April and the announcement of a Resilience and Growth Plan for Armenia.  During the mission, the Director General will discuss the next steps for the strengthening of EU-Armenia relations, including stepping up sectoral cooperation and EU investments in the country, as well as EU support to reforms and to the integration of displaced people,” the news release reads.
During the visit to Armenia, Koopman will meet Prime Minister Nikol Pashinyan, as well as members of the government, members of the National Assembly, business and civil society representatives.