ԿԽՄԿ-ն կաջակցի Տավուշում «ապահով սենյակների» կառուցմանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեն (ԿԽՄԿ) կաջակցի Տավուշի մարզի սահմանամերձ գյուղերում մանկապարտեզների եւ դպրոցների համար «ապահով սենյակների» կառուցման չափանիշների համալրման հարցում:
Համապատասխան համաձայնությունն այսօր ձեռք է բերվել ՀՀ ԱԻ նախարար Դավիթ Տոնոյանի եւ ԿԽՄԿ պատվիրակության ղեկավար Կարոլին Դույեզիի հանդիպմանը:
Դավիթ Տոնոյանը կարեւորել է սահմանամերձ գյուղերի ԱԻՆ հենակետերում ծառայող փրկարարների ունակությունների ընդլայնումը առաջին բուժօգնության տրամադրման եւ հագեցման գործընթացում: ԿԽՄԿ-ի հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել տեղում կատարելագործման դասընթացներ եւ գործնական պարապմունքներ կազմակերպելու շուրջ:

МККК поддержит строительство «комнат безопасности» в Тавуше - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Международный комитет красного креста (МККК) поможет с разработкой критериев «комнат безопасности» при детских садах и школах приграничных сел Тавушского марза.
Соответствующее соглашение подписали сегодня министр по чрезвычайным ситуациям Армении Давид Тоноян и глава Делегации МККК Каролин Дуе.
Давид Тоноян отметил важность оборудования  приграничных пунктов МЧС и расширения их возможностей по оказанию первой помощи. С МККК также достигнута договоренность о проведении курсов по переподготовке и практических занятий на местах.