ԿԽՄԿ-ն կաջակցի Տավուշում «ապահով սենյակների» կառուցմանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեն (ԿԽՄԿ) կաջակցի Տավուշի մարզի սահմանամերձ գյուղերում մանկապարտեզների եւ դպրոցների համար «ապահով սենյակների» կառուցման չափանիշների համալրման հարցում:
Համապատասխան համաձայնությունն այսօր ձեռք է բերվել ՀՀ ԱԻ նախարար Դավիթ Տոնոյանի եւ ԿԽՄԿ պատվիրակության ղեկավար Կարոլին Դույեզիի հանդիպմանը:
Դավիթ Տոնոյանը կարեւորել է սահմանամերձ գյուղերի ԱԻՆ հենակետերում ծառայող փրկարարների ունակությունների ընդլայնումը առաջին բուժօգնության տրամադրման եւ հագեցման գործընթացում: ԿԽՄԿ-ի հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել տեղում կատարելագործման դասընթացներ եւ գործնական պարապմունքներ կազմակերպելու շուրջ:

ICRC to support construction of “safe rooms” in Tavush - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The International Committee of the Red Cross (ICRC) will support improvement of standards for constructing “safe rooms” at kindergartens and schools in bordering villages of Tavush marz.
The respective agreement was reached today at the meeting of Minister of Emergency Situations Davit Tonoyan and Head of Delegation of the International Committee of the Red Cross Caroline Douilliez.
Davit Tonoyan attached importance to improving capabilities of rescuers, serving at bases of Minister of Emergency Situations in bordering villages in providing advanced first medical aid. An agreement was reached with ICRC on organizing master classes and practical trainings on the spot.