Հայաստանի ու Արցախի ղեկավարները ԱԽ խորհրդակցություն են անցկացրել
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի ընդլայնված կազմով խորհրդակցություն:
«Առաջիկայում նման խորհրդակցություններ ավելի հաճախ պետք է անենք, որպեսզի մեր գործողությունները լինեն համադրված: Այսօր կքննարկվեն ընթացիկ հարցերը, որոնք այս պահին կան օրակարգում»,- ասել է ՀՀ վարչապետը:
Նա նշել է, որ մի շարք ուղղություններով տարբեր գերատեսչություններում կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ:
Նիկոլ Փաշինյանը կարեւորել է խորհրդակցությանն Արցախի նախագահի մասնակցությունը՝ տեղեկատվության փոխանակման, մարտավարական եւ ռազմավարական առումով հետագա անելիքների պլանավորման համատեքստում:

Arayik Harutyunyan and Nikol Pashinyan
Yerevan /Mediamax/. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan and President of Artsakh Arayik Harutyunyan today have chaired an extended meeting of the Security Council.
“We will hold such meetings more often in the near future in order to coordinate our efforts. Today we will discuss ongoing issues, which are on the agenda now,” said Pashinyan.
He has noted that various state structures are conducting corresponding efforts in a number of areas of focus.
Prime Minister Pashinyan has underlined the importance of Artsakh President’s involvement in security meetings in terms of exchange of information and planning of further strategic and tactical efforts.