ԵԽԽՎ-ում ՀՀ պատվիրակությունը միակն է, որն ամբողջ կազմով դեմ է քվեարկել ՌԴ պատվիրակությանը ձայնի իրավունքից զրկելուն - Mediamax.am
3309 դիտում
ԵԽԽՎ-ում ՀՀ պատվիրակությունը միակն է, որն ամբողջ կազմով դեմ է քվեարկել ՌԴ պատվիրակությանը ձայնի իրավունքից զրկելուն
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովը
Լուսանկարը` leastthing.blogspot.com
Երեւան: Մեդիամաքս: ԵԽԽՎ-ում Հայաստանի պատվիրակությունը միակն է, որն ամբողջ կազմով դեմ է քվեարկել Ռուսաստանի պատվիրակությանը ձայնի իրավունքից զրկելու մասին բանաձեւին:
Ապրիլի 10-ին Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովը (ԵԽԽՎ) ընդունել է բանաձեւ, որը դատապարտում է «Ռուսաստանի ռազմական ագրեսիան եւ Ղրիմի հետագա անեքսիան»: Բանաձեւի համաձայն, ռուսաստանյան պատվիրակությունը զրկվել է ձայնի իրավունքից  մինչեւ տարեվերջ: Բանաձեւի ընդունմանը կողմ են քվեարկել 145 խորհրդարանականներ, դեմ` 21, ձեռնպահ են մնացել 22-ը:
ՀՀ պատվիրակության 4 անդամներ` Դավիթ Հարությունյանը, Մհեր Շահգելդյանը, Արփինե Հովհաննիսյանը եւ Նաիրա Կարապետյանը, դեմ են քվեարկել այդ բանաձեւի ընդունմանը՝ այդպիսով դառնալով միակ պատվիրակությունը, որն ամբողջ կազմով քվեարկել է «դեմ»:

Армянская делегация в ПАСЕ была единственной, в полном составе проголосовавшей против лишения делегации РФ права голоса - Mediamax.am
3301 просмотров
Армянская делегация в ПАСЕ была единственной, в полном составе проголосовавшей против лишения делегации РФ права голоса
Парламентская ассамблея Совета Европы
Фото: leastthing.blogspot.com
Ереван /Медиамакс/. Армянская делегация в ПАСЕ оказалась единственной, в полном составе проголосовавшей против резолюции о лишении делегации России права голоса.
10 апреля Парламентская ассамблея Совета Европы (ПАСЕ) приняла резолюцию, осуждающую «российскую военную агрессию и дальнейшую аннексию Крыма». Согласно резолюции, российская делегация лишена права голоса до конца года. За принятие резолюции проголосовало 145 парламентариев, против – 21, воздержалось – 22.
4 члена армянской делегации – Давид Арутюнян, Мгер Шахгельдян, Арпине Ованесян и Наира Карапетян – проголосовали против принятия данной резолюции, став, таким образом, единственной делегацией, в полном составе проголосовавшей «против».