Երեւանում կանցկացվի ՀԱՊԿ արտգործնախարարների նիստը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հուլիսի 4-ին Հայաստանում կանցկացվի Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության արտգործնախարարների խորհրդի նիստը:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ ԱԳՆ-ից, կազմակերպության անդամ երկրների պատվիրակությունների ղեկավարներին եւ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարին կընդունի ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի նախագահ, ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Նիստը կանցկացվի ՀՀ արտգործնախարարի նախագահությամբ, որից հետո Էդվարդ Նալբանդյանը եւ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան հանդես կգան մամուլի համար հայտարարություններով։

CSTO Foreign Ministers session to be held in Yerevan - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Collective Security Treaty Organization Foreign Ministers Council session will be held in Armenia on July 4.
According to Armenian Foreign Ministry, Chairman of the CSTO Collective Security Council, Armenian President Serzh Sargsyan will receive Heads of Organization Member Countries’ Delegations and CSTO Secretary General.
The session will be chaired by the Armenian Foreign Minister: then Edward Nalbandian and CSTO Secretary General Nikolay Bordyuzha will make statements for the press.