Դավիթ Տոնոյանը պարգեւատրել է ՌԴ զինծառայողներին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն այսօր պարգեւատրել է ռուսաստանցի զինծառայողներին՝ Հայաստանի Զինված ուժերում կորոնավիրուսային վարակվածության կանխարգելման եւ թեստավորման ուղղությամբ իրականացրած աշխատանքների համար:
Ալեքսեյ Սուսլոպարովը, Վասիլի Չուխրալյայը խրախուսվել են «Մարշալ Բաղրամյան», իսկ Ալեքսեյ Ստուպնիկովը, Սերգեյ Կալգանովը, Սերգեյ Պարֆենովը, Ալեքսեյ Բիսերովը՝ «Ռազմական համագործակցության համար» գերատեսչական մեդալներով։
Դավիթ Տոնոյանը նշել է, որ նաեւ ՌԴ զինծառայողների եռանդի, քրտնաջան աշխատանքի եւ մասնագիտական բարձր որակների շնորհիվ է հաջողվել պատվով հաղթահարել համավարակի ծանր պահը։

Давид Тоноян наградил российских военнослужащих - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс. Министр обороны Армении Давид Тоноян вручил сегодня награды российским военнослужащим за работу, проведенную в ВС Армении по профилактике и тестированию коронавируса.
Алексей Суслопаров и Василий Чухраляй были награждены ведомственной медалью «Маршал Баграмян», а Алексей Ступников, Сергей Калганов, Сергей Парфенов и Алексей Бисеров  - медалью «За военное сотрудничество».
Давид Тоноян отметил, что  благодаря энергии, трудолюбию и высокому  профессионализму российских военнослужащих, удалось с честью преодолеть тяжелый этап пандемии.