Դավիթ Տոնոյանը պարգեւատրել է ՌԴ զինծառայողներին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն այսօր պարգեւատրել է ռուսաստանցի զինծառայողներին՝ Հայաստանի Զինված ուժերում կորոնավիրուսային վարակվածության կանխարգելման եւ թեստավորման ուղղությամբ իրականացրած աշխատանքների համար:
Ալեքսեյ Սուսլոպարովը, Վասիլի Չուխրալյայը խրախուսվել են «Մարշալ Բաղրամյան», իսկ Ալեքսեյ Ստուպնիկովը, Սերգեյ Կալգանովը, Սերգեյ Պարֆենովը, Ալեքսեյ Բիսերովը՝ «Ռազմական համագործակցության համար» գերատեսչական մեդալներով։
Դավիթ Տոնոյանը նշել է, որ նաեւ ՌԴ զինծառայողների եռանդի, քրտնաջան աշխատանքի եւ մասնագիտական բարձր որակների շնորհիվ է հաջողվել պատվով հաղթահարել համավարակի ծանր պահը։

Davit Tonoyan awards Russian servicemen
Yerevan /Mediamax/. Today Defense Minister of Armenia Davit Tonoyan has awarded a group Russian servicemen for their efforts in prevention of and testing for COVID-19 in the Armenian Armed Forces.
Aleksey Susloparov and Vasily Chukhralyay have received Marshal Baghramyan medals. Aleksey Stupnikov, Sergey Kalganov, Sergey Parfenov and Aleksey Biserov have been awarded the medals for military cooperation.
Davit Tonoyan has stated that the hard work, professionalism and dedication of the Russian servicemen helped overcome the most difficult stage of COVID-19 epidemic in Armenia.