Երեւանում ինձ տանն եմ զգում, ասել է ԵՄ դեսպանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության նորանշանակ ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկին այսօր ասել է, որ դարձել է Երեւանի լիարժեք բնակիչ եւ իրեն այստեղ «իսկապես տանն է զգում»:
Այս մասին Պյոտր Սվիտալսկին ասել է Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հետ հանդիպմանը:
«Ակնհայտ է, որ քաղաքն այսօր դինամիկ զարգացման ուղի է բռնել: Մենք կարեւորում ենք Երեւանի քաղաքապետարանի հետ համագործակցության ընդլայնումը, եւ ուրախ եմ, որ համատեղ ծրագրերի շրջանակում կարողանում ենք մեր լուման ունենալ Երեւանի զարգացման գործում»,- ասել է ԵՄ դեսպանը:
Անդրադառնալով ԵՄ ֆինանսավորմամբ կյանքի կոչվող ծրագրերին՝ Տարոն Մարգարյանը նկատել է, որ այն հնարավորություն է ընձեռում ձեռք բերել նոր գործընկերներ:
«Այսօր Երեւանի քաղաքապետարանն իրականացնում է մի շարք կարեւորագույն վարկային ծրագրեր, եւ մենք պետք է հետամուտ լինենք, որպեսզի այդ ծրագրերը հաջողությամբ կյանքի կոչվեն: Միաժամանակ մենք ակնկալում ենք Եվրամիության աջակցությունը նաեւ մեր նոր նախաձեռնությունների հետ կապված»,- ասել է քաղաքապետը:

В Ереване я как дома: посол ЕС - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Новый глава делегации Евросоюза в Армении, посол Петр Свитальский сказал сегодня, что уже стал полноценным жителем Еревана и чувствует себя здесь как дома.
Петр Свитальский сказал об этом на встрече с мэром Еревана Тароном Маргаряном.
«Очевидно, что город сегодня движется по пути динамичного развития. Мы придаем важность расширению сотрудничества с мэрией Еревана, и я рад, что в рамках совместных программ нам удается внести свою лепту в развитие Еревана», - сказал посол ЕС.
Говоря о программах, реализованных при финансировании ЕС, Тарон Маргарян отметил, что они позволяют находить новых партнеров.
«Сегодня ереванская мэрия осуществляет ряд важнейших кредитных программ, и мы должны постараться, чтобы эти программы были успешно завершены. В то же время, мы рассчитываем на поддержку ЕС в проведении новых инициатив», - сказал мэр.