Երեւանում ինձ տանն եմ զգում, ասել է ԵՄ դեսպանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության նորանշանակ ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկին այսօր ասել է, որ դարձել է Երեւանի լիարժեք բնակիչ եւ իրեն այստեղ «իսկապես տանն է զգում»:
Այս մասին Պյոտր Սվիտալսկին ասել է Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հետ հանդիպմանը:
«Ակնհայտ է, որ քաղաքն այսօր դինամիկ զարգացման ուղի է բռնել: Մենք կարեւորում ենք Երեւանի քաղաքապետարանի հետ համագործակցության ընդլայնումը, եւ ուրախ եմ, որ համատեղ ծրագրերի շրջանակում կարողանում ենք մեր լուման ունենալ Երեւանի զարգացման գործում»,- ասել է ԵՄ դեսպանը:
Անդրադառնալով ԵՄ ֆինանսավորմամբ կյանքի կոչվող ծրագրերին՝ Տարոն Մարգարյանը նկատել է, որ այն հնարավորություն է ընձեռում ձեռք բերել նոր գործընկերներ:
«Այսօր Երեւանի քաղաքապետարանն իրականացնում է մի շարք կարեւորագույն վարկային ծրագրեր, եւ մենք պետք է հետամուտ լինենք, որպեսզի այդ ծրագրերը հաջողությամբ կյանքի կոչվեն: Միաժամանակ մենք ակնկալում ենք Եվրամիության աջակցությունը նաեւ մեր նոր նախաձեռնությունների հետ կապված»,- ասել է քաղաքապետը:

I feel at home in Yerevan, EU Ambassador says - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Newly appointed Head of EU Delegation to Armenia, Ambassador Piotr Switalski has today said that he has become a full Yerevan resident and feels "really at home” here.
Piotr Switalski said this during his meeting with Yerevan Mayor Taron Margaryan.
“Obviously, the city is dynamically growing. We attach importance to expansion of cooperation with Yerevan Mayor’s Office and I’m happy that we manage to contribute to Yerevan’s development within the joint projects”, said the EU Ambassador.
Touching upon the EU-funded projects, Taron Margaryan has noted that it allows gaining new partners.
“The Yerevan Mayor’s Office currently implements a number of important loan projects and we should take care of the projects to be successfully carried out. At the same time, we expect the EU’s support to our new initiatives”, said the Yerevan Mayor.