Հայաստանի եւ Ադրբեջանի սահմանին տեղադրվել է 20 սահմանային սյուն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի եւ Ադրբեջանի սահմանին գեոդեզիական չափումների հիման վրա, կոորդինատների ճշգրտման աշխատանքների շրջանակներում ապրիլի 25-ի դրությամբ տեղադրվել է թվով 20 սահմանային սյուն։
Այդ մասին հայտնել է Հայաստանի վարչապետի մամուլի ծառայությունը՝ նշելով, որ երկու երկրների փորձագիտական խմբերի աշխատանքները շարունակվում են։
Հաղորդագրության մեջ նաեւ ասված է.
«Ինչպես ավելի վաղ հաղորդվել էր, Հայաստանի Հանրապետության եւ Ադրբեջանի Հանրապետության միջեւ պետական սահմանի սահմանազատման ու սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի եւ Ադրբեջանի Հանրապետության եւ Հայաստանի Հանրապետության միջեւ պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի 8-րդ հանդիպման արդյունքներով ձեռք բերված պայմանավորվածությունների համաձայն՝ Հայաստանի Հանրապետության եւ Ադրբեջանի Հանրապետության սահմանին երկու երկրների փորձագիտական խմբերն սկսել են կոորդինատների ճշգրտման գործընթացը՝ հիմնվելով տեղանքում գեոդեզիական չափումների վրա»։

Yerevan /Mediamax/. As of April 25, twenty border pillars have been installed based on geodetic measurements on the border of Armenia and Azerbaijan.
This was stated by the press office of Armenia’s prime minister. It is noted that the work of the expert groups of the two countries continues.
The news release reads:
“As reported earlier, according to the agreements reached as a result of the 8th meeting of the Committee on the Demarcation and Border Security of the State Border between Armenia and Azerbaijan and the State Committee on the Demarcation of the State Border between Azerbaijan and Armenia, expert groups of the two countries have begun the process of clarifying the coordinates based on geodetic measurements on the ground.”