Հայաստանի եւ Ադրբեջանի սահմանին տեղադրվել է 20 սահմանային սյուն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի եւ Ադրբեջանի սահմանին գեոդեզիական չափումների հիման վրա, կոորդինատների ճշգրտման աշխատանքների շրջանակներում ապրիլի 25-ի դրությամբ տեղադրվել է թվով 20 սահմանային սյուն։
Այդ մասին հայտնել է Հայաստանի վարչապետի մամուլի ծառայությունը՝ նշելով, որ երկու երկրների փորձագիտական խմբերի աշխատանքները շարունակվում են։
Հաղորդագրության մեջ նաեւ ասված է.
«Ինչպես ավելի վաղ հաղորդվել էր, Հայաստանի Հանրապետության եւ Ադրբեջանի Հանրապետության միջեւ պետական սահմանի սահմանազատման ու սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի եւ Ադրբեջանի Հանրապետության եւ Հայաստանի Հանրապետության միջեւ պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի 8-րդ հանդիպման արդյունքներով ձեռք բերված պայմանավորվածությունների համաձայն՝ Հայաստանի Հանրապետության եւ Ադրբեջանի Հանրապետության սահմանին երկու երկրների փորձագիտական խմբերն սկսել են կոորդինատների ճշգրտման գործընթացը՝ հիմնվելով տեղանքում գեոդեզիական չափումների վրա»։

На границе Армении и Азербайджана установлено 20 пограничных столбов - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. На основании геодезических измерений в рамках работ по уточнению координат на границе между Арменией и Азербайджаном по состоянию на 25 апреля было установленно 20 пограничных столбов.
Об этом сообщила пресс-служба премьер-министра Армении, отметив, что работа экспертных групп двух государств продолжается.
В сообщении также говорится:
«Как сообщалось ранее, в соответствии с договоренностями, которые были достигнуты по итогам 8-й встречи Комиссии Республики Армения по вопросам делимитации государственной границы и пограничной безопасности между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой и Государственной комиссии Азербайджанской Республики по делимитации государственной границы между Азербайджанской Республикой и Республикой Армения, экспертные группы двух стран на границе Республики Армения и Азербайджанской Республики начали процесс уточнения координат на основании геодезических измерений на местности».