Խաչատուրովը կարող է մեկնել Հայաստանից, հայտնել են ՀՔԾ-ից - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոցն արգելք չէ, որ նա որոշակի ժամանակահատվածով բացակայի Հայաստանից:
Հատուկ քննչական ծառայության մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը Tert.am-ին տեղեկացրել է, որ Յուրի Խաչատուրովը տեղեկացվել է այդ մասին:
Դիտարկմանը, թե այսինքն՝ Խաչատուրովը կարող է անարգել գնալ և մասնակցել ՀԱՊԿ-ի նիստերին, խոսնակը պատասխանեց, որ ասվածը դա է ենթադրում:
Յուրի Խաչատուրովի փաստաբան Միհրան Պողոսյանն այսօր երկրորդ անգամ դիմել էր Հատուկ քննչական ծառայություն՝ խնդրելով օրենքով սահմանված կարգով քննել հուլիսի 30-ին ներկայացրած միջնորդությունը Յուրի Խաչատուրովին Մոսկվա աշխատանքի մեկնելու թույլտվության տալու վերաբերյալ:
Յուրի Խաչատուրովին, ինչպես եւ Հայաստանի նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին, մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա այլ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ տապալել է Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական կարգը:

Хачатуров может покидать Армению, заявили следователи - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Мера пресечения, избранная в отношении генерального секретаря Организации договора о коллективной безопасности (ОДКБ) Юрия Хачатурова не является препятствием, чтобы он на некоторое время покинул Армению.
Пресс-секретарь Специальной следственной службы Марина Оганджанян сообщила Tert.am, что Юрий Хачатуров проинформирован об этом.
Адвокат Юрия Хачатурова Мигран Погосян сегодня вторично обратился в Специальную следственную службу, попросив в порядке, установленном законом, рассмотреть представленное 30 июля ходатайство о разрешении Юрию Хачатурову отбыть на работу в Москву.
Юрию Хачатурову, как и экс-президенту Армении Роберту Кочаряну, предъявлено обвинение в том, что он по предварительному соглашению с другими лицами сверг конституционный строй в Армении.