Գալուզինը եւ Աքչապարը քննարկել են իրադրությունը Անդրկովկասում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի եւ Թուրքիայի փոխարտգործնախարարներ Միխայիլ Գալուզինը եւ Բուրակ Աքչափարը Անկարայում կայացած հանդիպման ժամանակ «համադրել են տեսակետները Անդրկովկասում իրադրության վերաբերյալ»։
Ռուսաստանի ԱԳՆ-ի հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ նրանք «կարեւորել են հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը եւ դրան նպաստելու կարեւորությունը նախեւառաջ տարածաշրջանային ձեւաչափերի շրջանակներում»։
«Շոշափվել են ռուս-թուրքական օրակարգի որոշ հարցեր՝ Մոսկվայի եւ Անկարայի միջեւ համագործակցության խորացման եւ կառուցողական երկխոսության հետագա համատեղ քայլերի տեսանկյունից»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։
Մեդիամաքսը նշում է, որ նախորդ շաբաթ Վաշինգտոնում Բուրաք Աքչափարը քննարկել էր իրավիճակը Հարավային Կովկասում ԱՄՆ պետքարտուղարի տեղակալ Քուրթ Քեմփբելի հետ:

Галузин и Акчапар «сопоставили взгляды на положение дел в Закавказье» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Заместители министра иностранных дел России Михаил Галузин и Турции Бурак Акчапар на встрече в Анкаре «сопоставили взгляды на положение дел в Закавказье».
В сообщении МИД России говорится, что они «акцентировали важность процесса нормализации армяно-азербайджанских связей и содействия этому прежде всего в рамках региональных форматов».
«Затронуты некоторые аспекты российско-турецкой повестки дня в ракурсе дальнейших совместных шагов по углублению сотрудничества и конструктивного диалога между Москвой и Анкарой», - говорится в сообщении.
Медиамакс отмечает, что на минувшей неделе Бурак Акчапар обсуждал ситуацию на Южном Кавказе в Вашингтоне на встрече с заместителем госсекретаря США Куртом Кэмпбеллом.