Ռուսաստանն Ադրբեջանին մատակարարել է Տ-90Ս տեսակի 100 տանկ, հնարավոր է եւս մեկ խմբաքանակի վաճառք - Mediamax.am
10444 դիտում
Ռուսաստանն Ադրբեջանին մատակարարել է Տ-90Ս տեսակի 100 տանկ, հնարավոր է եւս մեկ խմբաքանակի վաճառք
Լուսանկարը` http://www.milrus.com
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանն Ադրբեջանին մատակարարել է Տ-90Ս տեսակի հարյուր տանկ, հնարավոր է նույն քանակով երկրորդ խմբաքանակի վաճառքը:
Այս մասին ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ-ին տեղեկացրել է ՌԴ Ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության տնօրենի տեղակալ Կոնստանտին Բիրյուլինը:
«Ողջ խմբաքանակը` 100 տանկ, արդեն ուղարկել ենք մոտ մեկ ամիս առաջ»,- ասել է նա:
Կոնստանտին Բիրյուլինի խոսքերով, այս խմբաքանակի վաճառքից բացի հնարավոր է Բաքվին եւս 100 տանկ վաճառել: «Երկրորդ խմբաքանակը պայմանագրով դեռեւս ամրագրված չէ»,- ասել է Դաշնային ծառայության ղեկավարի տեղակալը:
Կոնստանտին Բիրյուլինը նաեւ տեղեկացրել է, որ շարունակվում է Մի-171 եւ Մի-35 ուղղաթիռների, թեթեւ հրազենի, ականանետերի առաքումը Ադրբեջան:

Photo: http://www.milrus.com
Yerevan /Mediamax/. Russia has completed the supply of T-90S 100 tanks to Azerbaijan, supply of a new batch of tanks with the same amount is possible.
Deputy Director of the Russian Federal Service for Military-Technical Cooperation Konstantin Birulin told ITAR-TASS.
“The entire batch of 100 tanks was already sent and completed a month ago”, he said.
According to Birulin, besides the completed contract there is another option of supplying T-90 tanks to Baku in the same number. “But the second part is yet not fixed in a contract”, said the FSVTS Deputy Director.
Birulin clarified that Moscow and Baku signed a contract on T-90S supply in 2011. According to him, the supply of these armored vehicles was planned a bit earlier, but a change in the dates took place – the Russian party is not to be blamed here, but rather the delays in payments to be made by Azerbaijan.
“But today we dispatched and got all the funds. Works on Mi-171 and Mi-35 helicopters are still underway, we are dispatching armored vehicles, small arms and light weapons, mortars and howitzers”, added the FSVTS Deputy Director.