Հովիկ Աբրահամյանը լինելու է իշխանությունն ամրապնդող վարչապետ, կարծում է Ժառանգության փոխնախագահը - Mediamax.am
3093 դիտում
Հովիկ Աբրահամյանը լինելու է իշխանությունն ամրապնդող վարչապետ, կարծում է Ժառանգության փոխնախագահը
Երեւան: Մեդիամաքս: Ժառանգություն կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանն այսօր ասել է, որ Հովիկ Աբրահամյանը լինելու է ոչ թե լուծումներ առաջադրող, այլ իշխանությունն ամրապնդող վարչապետ:
«Եթե Տիգրան Սարգսյանի դեպքում մենք ունեինք վարչապետ, որը «բարեփոխիչ» էր, ապա Հովիկ Աբրահամյանի պարագայում դրա մասին պետք է մոռանանք»,-ասել է Արմեն Մարտիրոսյանը եւ նշել, որ «նոր վարչապետից որեւէ մեկը դրական ակնկալիք չի կարող ունենալ»:
«Սա կարող է պայքարի խթանիչ դառնալ: Չորս ոչ իշխանական ուժերը պետք է հասկանան,  թե ի՞նչ է կատարվում եւ, չտրվելով քաղաքական գործընթացներին,  շարունակեն իրենց քայլերը: Առաջին փուլում ցանկանում էինք վարչապետի փոփոխություն. ստացվեց, հերթը իշխանափոխությանն է»,-ասել է նա եւ նկատել, որ իշխանությունը Հովիկ Աբրահամյանի միջոցով փորձելու է կասեցնել ԲՀԿ-ի գործողությունները:
Երեւանի մամուլի ակումբի նախագահ Բորիս Նավասարդյանը, անդրադառնալով Սերժ Սարգսյանի այն հայտարարությանը, թե «նոր վարչապետը լինելու է բոլորի համար ընդունելի» ասել է.
«Սերժ Սարգսյանը, «բոլորի համար» ասելով, երեւի նկատի է ունեցել երկրի օլիգարխիկ համակարգին եւ իրեն «այլընտրանք» համարող կուսակցությանը»:
Խոսելով Ռուսաստանի գործոնի մասին` Բորիս Նավասարդյանը նկատել է.  «ՌԴ-ն Հայաստանի վրա ներգործելու այնպիսի ազդեցիկ լծակներ ունի, որ նրա  համար միեւնույն է, թե ով կլինի ՀՀ վարչապետը»:

Овик Абрамян будет укрепляющим власть премьером, считает зампредседателя партии «Наследие» - Mediamax.am
3088 просмотров
Овик Абрамян будет укрепляющим власть премьером, считает зампредседателя партии «Наследие»
Ереван /Медиамакс/. Заместитель председателя партии «Наследие» Армен Мартиросян сказал сегодня, что Овик Абрамян будет не предлагающим решения, а укрепляющим власть премьер-министром.
«Если в лице Тиграна Саргсяна у нас был премьер-«реформатор», то в случае Овика Абрамяна мы должны забыть об этом»,- сказал Армен Мартиросян, отметив, что «от нового премьера ни у кого не может быть положительных ожиданий».
«Это может стать стимулом для борьбы. 4 неправительственные силы должны понять, что творится и, не поддаваясь политическим процессам, продолжать свои шаги. На первом этапе мы хотели, чтобы сменился премьер-министр, сейчас очередь смены власти»,- сказал он, отметив, что власть попытается остановить действия партии «Процветающая Армения» посредством Овика Абрамяна.
Председатель Ереванского пресс-клуба Борис Навасардян, комментируя заявление президента Сержа Саргсяна о том, что «новый премьер будет приемлемым для всех», сказал:
«Говоря «для всех», Серж Саргсян, вероятно, имел в виду олигархическую систему и партию, считающую себя «альтернативой»».
Говоря о факторе России, Борис Навасардян заметил: «Россия имеет такие мощные рычаги влияния на Армению, что для нее все равно, кто станет новым премьером».