Բաքվին զենք վաճառելը ռազմավարական դաշնակցին վայել պահվածք չէ, ասել է Կիրո Մանոյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՅԴ Բյուրոյի Հայ դատի եւ քաղաքական հարցերի գրասենյակի տնօրեն Կիրո Մանոյանը կարծում է, որ Ռուսաստանի կողմից Ադրբեջանին $ 1 մլրդ արժողությամբ զենքի վաճառքը «ռազմավարական դաշնակցին վայել պահվածք չէ»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Կիրո Մանոյանն ասել է, որ ռուս-ադրբեջանական ռազմական գործարքը թեեւ չի խախտում Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ կնքված պայմանագրերի եւ ոչ մի դրույթ, այնուամենայնիվ, այն կարող է փոխել իրավիճակը տարածաշրջանում:
«Եթե անգամ դա չխախտի տարածաշրջանում ռազմական հավասարակշռությունը, ապա կմեծացնի պատերազմի վերսկսման հավանականությունը: Այս առումով Ռուսաստանի պահվածքը մտահոգիչ է»,- ասել է Կիրո Մանոյանը:
Մեդիամաքս-ը հիշեցնում է, որ, ըստ “Վեդոմոստի” թերթի աղբյուրների,  Ռուսաստանը $ 700 մլն-ից մինչեւ $ 1 մլրդ արժողությամբ զենք է մատակարարելու Ադրբեջանին:

Стратегическому союзнику не пристало продавать оружие Баку, считает Киро Маноян
Ереван /Медиамакс/. Директор Армянского национального комитета партии «Дашнакцутюн» Киро Маноян считает, что России, являющейся стратегическим союзником Армении, не пристало продавать оружие Баку.
Как сообщает Медиамакс, в ходе сегодняшней встречи с журналистами Киро Маноян сказал, что хоть российско-азербайджанская военная сделка и не нарушает ни одного пункта соглашений между Арменией и Россией, тем не менее, может поменять ситуацию в регионе.
«Даже если это не нарушит военного баланса в регионе, то усилит вероятность возобновления военных действий.  В этом смысле поведение России не может не беспокоить», - сказал Киро Маноян.