Բաքվին զենք վաճառելը ռազմավարական դաշնակցին վայել պահվածք չէ, ասել է Կիրո Մանոյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՅԴ Բյուրոյի Հայ դատի եւ քաղաքական հարցերի գրասենյակի տնօրեն Կիրո Մանոյանը կարծում է, որ Ռուսաստանի կողմից Ադրբեջանին $ 1 մլրդ արժողությամբ զենքի վաճառքը «ռազմավարական դաշնակցին վայել պահվածք չէ»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Կիրո Մանոյանն ասել է, որ ռուս-ադրբեջանական ռազմական գործարքը թեեւ չի խախտում Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ կնքված պայմանագրերի եւ ոչ մի դրույթ, այնուամենայնիվ, այն կարող է փոխել իրավիճակը տարածաշրջանում:
«Եթե անգամ դա չխախտի տարածաշրջանում ռազմական հավասարակշռությունը, ապա կմեծացնի պատերազմի վերսկսման հավանականությունը: Այս առումով Ռուսաստանի պահվածքը մտահոգիչ է»,- ասել է Կիրո Մանոյանը:
Մեդիամաքս-ը հիշեցնում է, որ, ըստ “Վեդոմոստի” թերթի աղբյուրների,  Ռուսաստանը $ 700 մլն-ից մինչեւ $ 1 մլրդ արժողությամբ զենք է մատակարարելու Ադրբեջանին:

Director of International Secretariat of ARF Bureau Kiro Manoyan
Yerevan /Mediamax/. Director of International Secretariat of ARF Bureau Kiro Manoyan thinks that Russia's selling USD1bln arms to Azerbaijan is not a conduct "worthy of a strategic ally”.
During his meeting with journalists, Kiro Manoyan said that though Russia-Azerbaijan military agreement doesn't violate any provision contained in Armenia-Russia agreements it may change the situation in the region, Mediamax reports.
“Even if it doesn't shake the military balance in the region it will increase the possibility of  restarting the war. In this regard, Russia's conduct is worrying”, said Kiro Manoyan.