Փաշինյան. Հարձակման ենք ենթարկվել արտաքին ոչ ժողովրդավարական ուժերի կողմից - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «Հայաստանը հարձակման է ենթարկվել որոշ արտաքին ոչ ժողովրդավարական ուժերի կողմից ռազմական եւ հիբրիդային միջոցներով, որոնք ուղղված են ոչ միայն ընդդեմ մեր երկրի տարածքային ամբողջականության ու անկախության, այլեւ ժողովրդավարության դեմ»:
«Մենք որոշեցինք միանալ Միջազգային քրեական դատարանին՝ պաշտպանելու համար մեր անկախությունը, տարածքային ամբողջականությունը եւ ժողովրդավարությունը:
Հավատարիմ լինելով Ադրբեջանի հետ խաղաղ գործընթացին՝ Հայաստանն իր անվտանգությունն առաջին հերթին տեսնում է տարածաշրջանում իր հարեւանների հետ եւ դրա սահմաններից դուրս խաղաղ գոյակցության եւ համագործակցության մեջ»,- առցանց անցկացվող Հանուն Ժողովրդավարության երրորդ գագաթնաժողովին ասել է նա:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Հայաստանի կառավարության կողմից ներկայացված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի նպատակն է նպաստել Հարավային Կովկասի անվտանգությանը, կայունությանը եւ խաղաղությանը.
«Այս նախագիծը համագործակցության միջոցով տարածաշրջանում կայուն խաղաղությանն ու անվտանգությանը նպաստելու իմ կառավարության հանձնառության եւս մեկ ցուցիչ է»:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said today that "Armenia has been attacked by some external undemocratic forces through military and hybrid means that targeted not only the territorial integrity and independence of our country, but democracy as well.”
“We decided to join the International Criminal Court to protect our independence, territorial integrity and democracy.
Being committed to the peace process with Azerbaijan, Armenia views its security primarily in peaceful coexistence and cooperation with its neighbors in the region and beyond,” Pashinyan said in his speech at the third Summit for Democracy held online.
Pashinyan noted that the project “Crossroads of Peace” introduced by the Government of Armenia aims to contribute to the security, stability and peace in the South Caucasus:
“This project is another indicator of my government’s commitment to contribute to the lasting peace and security in the region by means of cooperation.”