ՀԱԿ-ը մտադիր է հասնել Սերժ Սարգսյանի “անվերապահ հրաժարականին” - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայ ազգային կոնգրեսի /ՀԱԿ/ համակարգող Լեւոն Զուրաբյանն այսօր հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում հայտնել է "Սերժ Սարգսյան ռեժիմի դեմ ուղղված քաղաքական եւ հասարակական լայն ճակատի ստեղծման” մտադրության մասին:
Նրա խոսքով, երկրում ժողովրդավարության վերականգնման համար ՀԱԿ-ն այլ ելք չի տեսնում, քան “գործող ռեժիմի դեմ համաժողվրդական ընդվզման կազմակերպմամբ հասնել Սերժ Սարգսյանի անվերապահ հրաժարականին”:
“Ռեժիմն ինքը հրաժարվեց բանակցություններով եւ սահուն քաղաքակիրթ գործընթացով իշխանության ոչ օրինակարգության ճգնաժամի լուծման հնարավորությունից, ուստի այլեւս որեւէ խոսք չի կարող ունենալ ժողովրդավարական Հայաստանի կայացման գործում: Կոնգրեսի հիմնական խնդիրն այսուհետեւ դառնում է ժողովրդի եւ հասարակության մոբիլիզացիան, քաղաքական եւ հասարակական լայն ճակատի ստեղծումը Սերժ Սարգսյան ռեժիմի դեմ, նրա ներքին եւ արտաքին քաղաքական մեկուսացումը, երկրում այնպիսի վիճակի ստեղծումը, որի կպարտադրի Սերժ Սարգսյանի հրաժարականը”,- նշել է Լեւոն Զուրաբյանը:

АНК намерен создать «широкий фронт», чтобы добиться отставки Сержа Саргсяна
Ереван/Медиамакс/. Координатор Армянского национального конгресса (АНК) Левон Зурабян заявил сегодня о намерении создать «широкий политический и общественный фронт против режима Сержа Саргсяна».
По его словам, АНК более не видит иного выхода для восстановления демократии в стране, кроме как «добиваться отставки Сержа Саргсяна посредством организации всенародного восстания против действующего режима».
«Режим собственноручно отказался от возможности решения вопроса кризиса своей легетимности посредством переговоров, и, таким образом, уже не может сказать слова в деле становления демократической Армении. Основной задачей Конгресса отныне становится мобилизиция народа и общества, создание широкого политического и гражданского фронта против режима Сержа Саргсяна, создание такой атмосферы в стране, которая заставит Сержа Саргсяна подать в отставку», - отметил Левон Зурабян.