«Ժողովրդից գողացողները պետք է ձերբակալվեն», ասել է վարչապետը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ կառավարությունը հետեւողականորեն գնալու է ժողովրդից գողացված միջոցների հետեւից:
«Նրանք, ովքեր ժողովրդից գողացել են, պետք է ձերբակալվեն: Ինձ համար խայտառակություն կլինի, որ իմ իշխանության օրոք որեւէ մեկը քաղբանտարկյալ լինի: Մեզ համար կարեւորն արժեքներն են, օրինականությունն է, մենք չենք պատրաստվում ուրիշի թալանը մեր թալանով փոխարինել, մենաշնորհը՝ մեր մենաշնորհով փոխարինել:
Ձեզնից յուրաքանչյուրի առաջ ունեմ պարտավորություններ, որ մենք հետեւողականորեն թալանվածը վերադարձնելու ենք, անկախ թալանողի անուն, ազգանունից»,-  ասել է վարչապետը հուլիսի 5-ին՝ Սյունիքում քաղաքացիների հետ կայացած հանդիպումներից մեկի ժամանակ:

Ереван /Медиамакс/. Никол Пашинян заявил, что правительство Армении «последовательно пойдет за украденными у народа средствами».
«Те, кто воровал у народа, должны быть задержаны. Для меня будет позором, если при моей власти кто-либо будет политзаключенным. Для нас важны ценности, законность, мы не собираемся заменять чужой грабеж своим грабежом, чужую монополию – своей монополией.
Перед каждым из вас у меня есть обязательства о том, что мы последовательно вернем награбленное, независимо от имен и фамилий воровавших»,- заявил премьер-министр 5 на одной из встреч с гражданами в Сюнике.