«Ժողովրդից գողացողները պետք է ձերբակալվեն», ասել է վարչապետը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ կառավարությունը հետեւողականորեն գնալու է ժողովրդից գողացված միջոցների հետեւից:
«Նրանք, ովքեր ժողովրդից գողացել են, պետք է ձերբակալվեն: Ինձ համար խայտառակություն կլինի, որ իմ իշխանության օրոք որեւէ մեկը քաղբանտարկյալ լինի: Մեզ համար կարեւորն արժեքներն են, օրինականությունն է, մենք չենք պատրաստվում ուրիշի թալանը մեր թալանով փոխարինել, մենաշնորհը՝ մեր մենաշնորհով փոխարինել:
Ձեզնից յուրաքանչյուրի առաջ ունեմ պարտավորություններ, որ մենք հետեւողականորեն թալանվածը վերադարձնելու ենք, անկախ թալանողի անուն, ազգանունից»,-  ասել է վարչապետը հուլիսի 5-ին՝ Սյունիքում քաղաքացիների հետ կայացած հանդիպումներից մեկի ժամանակ:

Armenian PM: Those who stole from the people must be detained - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said that the government will consistently bring back what was stolen from the people.
“Those, who dared to steal from the people, should be detained. Having even a single political prisoner in Armenia during my tenure would a disgrace. We prioritize legitimacy; we are not going to replace someone’s plunder with ours or a monopoly with another monopoly.
I have a responsibility before each of you. We will consistently bring back what stolen from you, regardless of the name and surname of the stealer,” Prime Minister Pashinyan said on July 5 during a meeting with Syunik residents.