Ռուբեն Վարդանյան. «Ունենք մեկ ճանապարհ՝ ապրել, արարել Արցախում» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն այսօր ասել է, որ «ունենք մեկ ճանապարհ՝ ապրել, արարել Արցախում և հավատալ մեր հաջողությանը»:
Արցախի պետնախարարի նախաձեռնությամբ Ստեփանակերտում այսօր մեկնարկել է մասնագիտական զարգացման երկօրյա ծրագիրը՝ Արցախի Հանրապետության պետական կառավարման մարմինների բարձր օղակի ղեկավարների համար: Այն
իրականացվում է «Մատենա» միջազգային դպրոցի կողմից:
«Մենք պետք է  բաց խոսենք այն մասին, թե որտեղ ենք գտնվում և ինչ ուղղությամբ պետք է շարժվենք։ Խնդիրների մասին խոսելը քննադատություն չէ, այլ դրանք ճիշտ ախտորոշելու և լուծումներ գտնելու ուղղությամբ առաջ շարժվելու ցանկություն։ Ֆինանսական, քաղաքական, կառավարման ոլորտներում առկա խնդիրները մեզ պարզապես թույլ չեն տալիս շարունակել նախկինի պես, դրանք մեզնից ավելի արդյունավետ մոտեցումներ են պահանջում»,- ասել է պետնախարարը:
Ռուբեն Վարդանյանը նաեւ հանդես է եկել ելույթով՝ «Համայն հայության ռեսուրսների կոնսոլիդացումը՝ որպես Արցախի զարգացման շարժիչ ուժ» թեմայով՝ ներկայացնելով Արցախի զարգացման վերաբերյալ իր պատկերացումներն ու  գաղափարները:

Рубен Варданян: «У нас один путь: жить и творить в Арцахе» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Государственный министр Арцаха Рубен Варданян сказал сегодня, что «у нас есть один путь: жить, творить в Арцахе и верить в свой успех».
По инициативе госминистра Арцаха сегодня в Степанакерте стартовала двухдневная программа повышения квалификации для высокопоставленных руководителей органов госуправления. Программа реализуется Международной школой «Матена».
«Нам следует открыто говорить о том, где мы находимся и в каком направлении нам нужно двигаться. Говорить о проблемах - это не критика, а желание правильно их диагностировать и двигаться вперед в направлении поиска решений. Проблемы, существующие в финансовой, политической и управленческой сферах не позволяют нам жить как раньше, они требуют от нас более эффективных подходов, - сказал госминистр.
В рамках мероприятия Рубен Варданян также выступил на тему «Консолидация ресурсов армянства как движущая сила развития Арцаха».