Բոլոր ուղղություններում տեղային նշանակության մարտեր են - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Պաշտպանության բանակը հայտնում է, որ տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում:
«ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից շարունակվում է վարձկան-ահաբեկիչներից կազմված թշնամական դիվերսիոն խմբերի հայտնաբերման եւ ոչնչացման գործողությունը:
Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում հարաբերական կայուն-լարված իրադրությունը փոփոխության չի ենթարկվել: Առանձին հատվածներում շարունակվել են հրետանային մենամարտերն ու փոխհրաձգությունները:
Երեկոյան, հերթական անգամ կոպտորեն խախտելով միջազգային մարդասիրական իրավունքի նորմերը, թշնամական ուժերը հրետակոծել են Ասկերանը, իսկ կեսգիշերին՝ կրկին անգամ թիրախավորել Մարտունին», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Yerevan /Mediamax/. Artsakh Defense Army has reported that local battles are taking place in all sectors of the frontline.
“The Defense Army continues detecting and eliminating enemy subversive groups comprising mercenary terrorists.
The relatively tense but stable situation in the Artsakh-Azerbaijani conflict zone has remained unchanged during the night. Artillery battles and skirmishes continued in some areas.
In the evening, once again grossly violating the norms of international humanitarian law, Azerbaijani forces shelled Askeran and then targeted Martuni again at midnight,” the Defense Army said in a statement.