Բոլոր ուղղություններում տեղային նշանակության մարտեր են - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Պաշտպանության բանակը հայտնում է, որ տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում:
«ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից շարունակվում է վարձկան-ահաբեկիչներից կազմված թշնամական դիվերսիոն խմբերի հայտնաբերման եւ ոչնչացման գործողությունը:
Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում հարաբերական կայուն-լարված իրադրությունը փոփոխության չի ենթարկվել: Առանձին հատվածներում շարունակվել են հրետանային մենամարտերն ու փոխհրաձգությունները:
Երեկոյան, հերթական անգամ կոպտորեն խախտելով միջազգային մարդասիրական իրավունքի նորմերը, թշնամական ուժերը հրետակոծել են Ասկերանը, իսկ կեսգիշերին՝ կրկին անգամ թիրախավորել Մարտունին», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Бои местного значения идут на всех направлениях - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Армия обороны сообщает, что на всех направлениях линии фронта идут бои местного значения.
«Армия обороны продолжает операцию по обнаружению и уничтожению диверсионных групп наемных террористов.
Относительно стабильно-напряженная ситуация в зоне арцахско-азербайджанского конфликта за ночь не изменилась.
На некоторых участках продолжались артиллерийские бои и перестрелки.
Вечером, в очередной раз грубо нарушив нормы международного гуманитарного права, вражеские силы провели обстрел Аскерана, а к середине ночи вновь нанесли удар по Мартуни», - говорится в заявлении.