ՀՀ ԱԳՆ. Հետեւանքների պատասխանատուն Ադրբեջանն է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարել է, որ այսօր շփման գծի հարավային ուղղությամբ Ադրբեջանի լայնամասշտաբ գրոհը տեղի է ունեցել Թուրքիայի ԱԳ նախարարի՝ Բաքու այցի ընթացքում եւ ԵԱՀԿ Միսնկի խմբի համանախագահ երկրների ԱԳ նախարարների հայտարարությունից ժամեր անց։
«Հետեւանքների ողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը»,- ասված է ԱԳՆ հայտարարության մեջ։
Արցախի ՊԲ-ից ստացված տեղեկությունների համաձայն, այսօր կեսօրին մոտ Ադրբեջանի զինված ուժերը, մարտադաշտ նետելով ռեզերվային ուժեր եւ մեծաքանակ ռազմական տեխնիկա, գրոհ է սկսել Արցախի եւ Ադրբեջանի միջեւ շփման գծի հարավային ուղղությամբ։ Արցախի ՊԲ կողմից գործի են դրվել անհրաժեշտ բոլոր միջոցները՝ հարձակումը ետ շպրտելու համար։

МИД Армении: Азербайджан понесет ответственность за последствия - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. МИД Армении заявил, что сегодня во время визита главы МИД Турции в Баку и через несколько часов после заявления министров иностранных дел стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ, началось масштабное наступление Азербайджана в южном направлении от линии соприкосновения.
«Вся ответственность за последствия ложится на военно-политическое руководство Азербайджана», - говорится в заявлении МИД.
Согласно информации, полученной от Армии обороны Арцаха, сегодня во второй половине дня Вооруженные силы Азербайджана, задействовав резервные силы и большое количество военной техники, начали атаку в южном направлении от линии соприкосновения Арцаха и Азербайджана. Армия обороны Арцаха предприняла все необходимые меры для отражения атаки.