ՀՀ ԱԳՆ. Հետեւանքների պատասխանատուն Ադրբեջանն է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարել է, որ այսօր շփման գծի հարավային ուղղությամբ Ադրբեջանի լայնամասշտաբ գրոհը տեղի է ունեցել Թուրքիայի ԱԳ նախարարի՝ Բաքու այցի ընթացքում եւ ԵԱՀԿ Միսնկի խմբի համանախագահ երկրների ԱԳ նախարարների հայտարարությունից ժամեր անց։
«Հետեւանքների ողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը»,- ասված է ԱԳՆ հայտարարության մեջ։
Արցախի ՊԲ-ից ստացված տեղեկությունների համաձայն, այսօր կեսօրին մոտ Ադրբեջանի զինված ուժերը, մարտադաշտ նետելով ռեզերվային ուժեր եւ մեծաքանակ ռազմական տեխնիկա, գրոհ է սկսել Արցախի եւ Ադրբեջանի միջեւ շփման գծի հարավային ուղղությամբ։ Արցախի ՊԲ կողմից գործի են դրվել անհրաժեշտ բոլոր միջոցները՝ հարձակումը ետ շպրտելու համար։

Yerevan /Mediamax/. Armenian MFA has stated that the large-scale offensive in the southern section of the line of contact has been launched by Azerbaijan during the visit of the Turkish Foreign Minister to Baku and hours after the statement of the Foreign Minister of the OSCE Minsk Group Co-Chairs
“The military and political leadership of Azerbaijan bears full responsibility for the consequences,” said the MFA.
According to the information received from the Defense Forces of Artsakh, starting this afternoon, the Armed Forces of Azerbaijan concentrated reserve forces and a large number of military equipment, including tanks and artillery, and launched a large-scale attack in the southern direction of the line of contact.