Բաքուն մեղադրել է աշխարհին «ԼՂ ռեժիմը պահելու համար»
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահի օգնական Ալի Հասանովը հայտարարել է, որ միջազգային կազմակերպություններն ու ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը որեւէ դիրքորոշում չեն հայտնել Ադրբեջանի բնակավայրերի հրետակոծման կապակցությամբ:
«Այդ կառույցների լռությունը հիմք է տալիս ասելու, որ միջազգային կազմակերպությունները, մասնավորապես՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը, իրենց բոլոր ջանքերն ուղղել են Լեռնային Ղարաբաղի անջատողական ռեժիմի եւ դա կառավարող ռազմական հանցագործների անվտանգության ապահովմանը, ինչպես նաեւ ստատուս-քվոյի պահպանմանը», - ասել է Ալի Հասանովը Trend-ին տված հարցազրույցում:
«Այդպիսով, Ադրբեջանի նկատմամբ բացահայտ կերպով երկակի ստանդարտներ են կիրառվում: Ադրբեջանական ազգի, միջազգային իրավունքի եւ արդարության սկզբունքների նկատմամբ անհարգալից վերաբերմունք է ցուցադրվում»,- ասել է Ադրբեջանի նախագահի օգնականը:

Baku accuses the world of “seeking to ensure safety of war criminals in NK”
Yerevan /Mediamax/. Adviser to the President of Azerbaijan Ali Hasanov stated that international organizations and OSCE Minsk Group expressed no attitude regarding the shelling of Azerbaijani settlements.
“The silence of these structures gives a reason to say that international organizations, especially OSCE Minsk Group, directed all efforts to ensure the safety of separatist regime in Nagorno-Karabakh and the war criminals leading it, as well as on maintaining the current status quo,” said Ali Hasanov in the interview to Trend.
“Thus, Azerbaijan is treated with double standards in a most evident way. The Azeri people, international law and principles of justice are being disrespected,” said the Adviser to the President.