Բաքուն մեղադրել է աշխարհին «ԼՂ ռեժիմը պահելու համար»
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահի օգնական Ալի Հասանովը հայտարարել է, որ միջազգային կազմակերպություններն ու ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը որեւէ դիրքորոշում չեն հայտնել Ադրբեջանի բնակավայրերի հրետակոծման կապակցությամբ:
«Այդ կառույցների լռությունը հիմք է տալիս ասելու, որ միջազգային կազմակերպությունները, մասնավորապես՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը, իրենց բոլոր ջանքերն ուղղել են Լեռնային Ղարաբաղի անջատողական ռեժիմի եւ դա կառավարող ռազմական հանցագործների անվտանգության ապահովմանը, ինչպես նաեւ ստատուս-քվոյի պահպանմանը», - ասել է Ալի Հասանովը Trend-ին տված հարցազրույցում:
«Այդպիսով, Ադրբեջանի նկատմամբ բացահայտ կերպով երկակի ստանդարտներ են կիրառվում: Ադրբեջանական ազգի, միջազգային իրավունքի եւ արդարության սկզբունքների նկատմամբ անհարգալից վերաբերմունք է ցուցադրվում»,- ասել է Ադրբեջանի նախագահի օգնականը:

Баку обвиняет мир в стремлении «обеспечить безопасность военных преступников»
Ереван /Медиамакс/. Помощник президента Азербайджана Али Гасанов заявил, что международные организации и Минская группа ОБСЕ не выразили никакого отношения к фактам интенсивных обстрелов населенных пунктов Азербайджана.
«Молчание этих структур дает основание говорить, что международные организации, в особенности - Минская группа ОБСЕ, все усилия направили на обеспечение безопасности сепаратистского режима в Нагорном Карабахе и военных преступников, которые руководят им, и на сохранение существующего статус-кво», - сказал Али Гасанов в интервью Trend.
«Таким образом в отношении Азербайджана в самой откровенной форме применяются двойные стандарты. Демонстрируется неуважение к азербайджанскому народу, международному праву и принципам справедливости», - сказал помощник президента.