Մեդվեդեւն, Օբաման եւ Սարկոզին կոչ են արել ընդունել կարգավորման սկզբունքները Սարգսյան-Ալիեւ առաջիկա հանդիպմանը - Mediamax.am
6176 դիտում
Մեդվեդեւն, Օբաման եւ Սարկոզին կոչ են արել ընդունել կարգավորման սկզբունքները Սարգսյան-Ալիեւ առաջիկա հանդիպմանը
Մեդվեդեւն, Օբաման եւ Սարկոզին
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի եւ Ֆրանսիայի նախագահները կոչ են արել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահներին ավարտել Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հիմնական սկզբունքների համաձայնեցումը եւ ընդունել դրանք հունիսին սպասվող հանդիպման ժամանակ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, այս մասին ասվում է այսօր «Մեծ ութնյակի» գագաթնաժողովի շրջանակներում Դովիլում ընդունված` ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ-երկրների ղեկավարների հայտարարության մեջ:
Մեդվեդեւն, Օբաման եւ Սարկոզին պատրաստակամությունն են հայտնել աջակցելու կողմերին խաղաղ համաձայնագրի մշակման հարցում:

Медведев, Обама, Саркози призвали принять принципы карабахского урегулирования на предстоящей встрече Саргсян-Алиев - Mediamax.am
6840 просмотров
Медведев, Обама, Саркози призвали принять принципы карабахского урегулирования на предстоящей встрече Саргсян-Алиев
Медведев, Обама, Саркози
Ереван/Медиамакс/. Президенты России, США и Франции призвали лидеров Армении и Азербайджана завершить работу над базовыми принципами карабахского урегулирования и принять их в ходе встречи, намеченной в июне.
Как сообщает Медиамакс, об этом говорится в заявлении глава стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ, принятом сегодня в рамках саммита «Большой Восьмерки» в Довиле.