Մեդվեդեւն, Օբաման եւ Սարկոզին կոչ են արել ընդունել կարգավորման սկզբունքները Սարգսյան-Ալիեւ առաջիկա հանդիպմանը - Mediamax.am
6176 դիտում
Մեդվեդեւն, Օբաման եւ Սարկոզին կոչ են արել ընդունել կարգավորման սկզբունքները Սարգսյան-Ալիեւ առաջիկա հանդիպմանը
Մեդվեդեւն, Օբաման եւ Սարկոզին
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի եւ Ֆրանսիայի նախագահները կոչ են արել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահներին ավարտել Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հիմնական սկզբունքների համաձայնեցումը եւ ընդունել դրանք հունիսին սպասվող հանդիպման ժամանակ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, այս մասին ասվում է այսօր «Մեծ ութնյակի» գագաթնաժողովի շրջանակներում Դովիլում ընդունված` ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ-երկրների ղեկավարների հայտարարության մեջ:
Մեդվեդեւն, Օբաման եւ Սարկոզին պատրաստակամությունն են հայտնել աջակցելու կողմերին խաղաղ համաձայնագրի մշակման հարցում:

Medvedev, Obama, Sarkozy urged to accept the principles of Karabakh conflict settlement at the upcoming Sargsian-Aliyev meeting - Mediamax.am
6163 views
Medvedev, Obama, Sarkozy urged to accept the principles of Karabakh conflict settlement at the upcoming Sargsian-Aliyev meeting
Medvedev, Obama and Sarkozy
Yerevan/Mediamax/. Presidents of Russia, the USA and France urged leaders of Armenia and Azerbaijan to complete the work over basic principles of Karabakh conflict settlement and accept them at their meeting, planned for June.
Mediamax informs that the statement of the Presidents of OSCE Minsk Group Co-chair counties, approved within the framework of the “G8” Summit in Deauville, reads this.
Medvedev, Obama and Sarkozy stated their readiness to help the sides in elaboration of the peaceful agreement.