ԱԳՆ. Բրյուսելյան հանդիպման գաղտնի օրակարգ չի եղել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արտգործնախարարության մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանն այսօր ասել է, որ ապրիլի 5-ին Բրյուսելում տեղի ունեցած եռակողմ հանդիպմանը գաղտնի օրակարգ չի եղել:
«Իրականում Բրյուսելյան հանդիպումը Հայաստանի դիմակայունության ու տնտեսության դիվերսիֆիկացիայի մասին էր, ինչի շուրջ անտեղի աղմուկ է ստեղծվել, որը չի համապատասխանում իրականությանը:
Ադրբեջանական լրատվամիջոցներում հրապարակված թուղթը կեղծ է, նման հարցեր Բրյուսելյան հանդիպման օրակարգում չեն եղել:
Բրյուսելում քննարկված հարցերի ամբողջ օրակարգն արտահայտված է հանդիպումից հետո տարածված համատեղ մամուլի հաղորդագրության մեջ: Մամուլի հաղորդագրության օրակարգից դուրս նշված ցանկացած պնդում կեղծ է: Բրյուսելյան գործընթացն ամբողջովին թափանցիկ է եղել եւ շարունակելու է մնալ այդպիսին»,- ասված է Անի Բադալյանի հայտարարության մեջ:

МИД Армении: Секретной повестки встречи в Брюсселе не было - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Пресс-секретарь МИД Армении Ани Бадалян заявила сегодня, что у трехсторонней встречи, состоявшейся 5 апреля в Брюсселе, не было секретной повестки.
«Встреча в Брюсселе была посвящена сопротивляемости Армении и диверсификации ее экономики, однако вокруг этого был создан бесполезный шум, не соответствующий действительности.
Опубликованный в азербайджанских СМИ документ является фейком, подобные вопросы не стояли на повестке встречи в Брюсселе.
Вся повестка обсуждавшихся в Брюсселе вопросов изложена в совместном пресс-релизе, опубликованном по итогам встречи. Любое другое заявление является ложным. Брюссельский процесс был полностью прозрачным и будет таким и впредь»,- заявила Ани Бадалян.