Փաշինյանն «առանցքային» է որակել ապրիլի 5-ի բրյուսելյան հանդիպումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է Հայաստան-Եվրոպական միություն հարաբերությունների շարունակական զարգացման կարեւորության մասին:
Կառավարության ղեկավարն այսօր ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի Հարեւանության եւ ընդլայնման բանակցությունների հարցերով գլխավոր տնօրեն Խերտ Յան Կոոպմանի գլխավորած պատվիրակությանը:
«Նիկոլ Փաշինյանն այս առումով առանցքային է համարել ապրիլի 5-ին Բրյուսելում կայացած Հայաստան-ԵՄ-ԱՄՆ բարձր մակարդակի հանդիպումը եւ շեշտել ձեռք բերված պայմանավորվածությունների արդյունավետ իրականացման անհրաժեշտությունը: Վարչապետը վստահություն է հայտնել, որ պարոն Կոոպմանի այցը կնպաստի միջոցառումների ծրագրի եւ օրակարգի ձեւավորմանն ու դրա հետագա առաջմղմանը:
Խերտ Յան Կոոպմանը նշել է, որ Եվրոպական հանձնաժողովը պատրաստ է սերտ համագործակցությամբ նպաստել ՀՀ կառավարության առաջնահերթությունների իրականացմանը՝ ի նպաստ մեր երկրի դիմակայունության ամրապնդման ու տնտեսական աճի: Խերտ Յան Կոոպմանը համոզմունք է հայտնել, որ Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունները կշարունակեն դինամիկ կերպով զարգանալ ու ընդլայնվել»,- ասված է կառավարության հաղորդագրության մեջ:

Pashinyan describes the April 5 meeting in Brussels as “key” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Prime Minister Nikol Pashinyan stated today about the importance of continuous development of Armenia-European Union relations.
Today the head of the Armenian government received the delegation led by the European Commission’s Director-General for Neighborhood and Enlargement Negotiations, Gert-Jan Koopman.
“In this regard, Nikol Pashinyan considered the Armenia-EU-US high-level meeting held in Brussels on April 5 as key and emphasized the need for effective implementation of the agreements reached. The Prime Minister expressed confidence that Mr. Koopman’s visit will contribute to the formation of the program of measures and agenda and its further promotion.
Gert-Jan Koopman noted that the European Commission is ready to contribute to the implementation of the priorities of the Armenian government in close cooperation in order to strengthen the resilience of our country and economic growth. Gert-Jan Koopman expressed confidence that Armenia-EU relations will continue to develop and expand dynamically,” the news release issued by the government’s press office reads.