Փաշինյանն «առանցքային» է որակել ապրիլի 5-ի բրյուսելյան հանդիպումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է Հայաստան-Եվրոպական միություն հարաբերությունների շարունակական զարգացման կարեւորության մասին:
Կառավարության ղեկավարն այսօր ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի Հարեւանության եւ ընդլայնման բանակցությունների հարցերով գլխավոր տնօրեն Խերտ Յան Կոոպմանի գլխավորած պատվիրակությանը:
«Նիկոլ Փաշինյանն այս առումով առանցքային է համարել ապրիլի 5-ին Բրյուսելում կայացած Հայաստան-ԵՄ-ԱՄՆ բարձր մակարդակի հանդիպումը եւ շեշտել ձեռք բերված պայմանավորվածությունների արդյունավետ իրականացման անհրաժեշտությունը: Վարչապետը վստահություն է հայտնել, որ պարոն Կոոպմանի այցը կնպաստի միջոցառումների ծրագրի եւ օրակարգի ձեւավորմանն ու դրա հետագա առաջմղմանը:
Խերտ Յան Կոոպմանը նշել է, որ Եվրոպական հանձնաժողովը պատրաստ է սերտ համագործակցությամբ նպաստել ՀՀ կառավարության առաջնահերթությունների իրականացմանը՝ ի նպաստ մեր երկրի դիմակայունության ամրապնդման ու տնտեսական աճի: Խերտ Յան Կոոպմանը համոզմունք է հայտնել, որ Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունները կշարունակեն դինամիկ կերպով զարգանալ ու ընդլայնվել»,- ասված է կառավարության հաղորդագրության մեջ:

Пашинян назвал «ключевой» трехсторонюю встречу в Брюсселе - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил сегодня о важности дальнейшего развития отношений Армении с Европейским союзом.
Глава правительства принял сегодня генерального директора Европейской комиссии по вопросам расширения и политике соседства Герта Яна Купмана.
«В этом контексте Никол Пашинян назвал состоявшуюся 5 апреля в Брюсселе встречу высокого уровня Армения-ЕС-США ключевой и подчеркнул необходимость эффективной реализации достигнутых договоренностей. Премьер-министр выразил уверенность, что визит Купмана будет способствовать формированию программы мероприятий и повестки и его дальнейшему продвижению.
Герт Ян Купман отметил, что Европейская комиссия готова в тесном сотрудничестве способствовать реализации приоритетов правительства Армении в целях укрепления устойчивости и экономического роста нашей страны. Он выразил уверенность, что отношения Армения-ЕС будут продолжать динамично развиваться и расширяться», - говорится в сообщении.