Բայրամովը բանակցություններում «դրական դինամիկա» է տեսնում - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը հայտարարել է Հայաստանի հետ խաղաղության պայմանագրի շուրջ բանակցություններում «դրական դինամիկայի մասին»։
«Այս ձեւաչափը (բանակցություններ Ադրբեջանի, Ռուսաստանի եւ Հայաստանի արտգործնախարարների մակարդակով-խմբ.) նախատեսված էր դեռ անցած տարեվերջին, սակայն այն չկայացավ։ Մենք բարձր ենք գնահատում այս հանդիպման կազմակերպումը եւ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ բանակցային գործընթացում ի հայտ եկած դրական դինամիկան»,- ասել է Բայրամովը այսօր Մոսկվայում ՝ Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ բանակցություններում։
Ադրբեջանցի նախարարը, ում բառերը մեջբերում է Ինտերֆաքս-Ադրբեջանը, հավելել է, որ «այսօր հնարավորություն կունենանք երկկողմ հիմունքներով քննարկել տարբեր ոլորտներում Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ հետհակամարտային կարգավորմանը վերաբերող մի շարք հարցեր, ինչպես նաեւ քննարկել Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի երկկողմ օրակարգը»։

Байрамов заявил о «позитивной динамике» на переговорах с Арменией - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Глава МИД Азербайджана Джейхун Байрамов заявил о «позитивной динамике» на переговорах с Арменией по мирному договору.
«Данный формат (переговоров на уровне глав МИД Азербайджана, РФ и Армении) еще предполагался в конце прошлого года, но ввиду обстоятельств, не зависящих от участников данной встречи, он тогда не произошел. Организация данной встречи и та наметившаяся позитивная динамика в переговорном процессе между Арменией и Азербайджаном, мы ее очень высоко оцениваем», - сказал Байрамов сегодня в Москве на переговорах с главой МИД РФ Сергеем Лавровым.
Азербайджанский министр, слова которого приводит «Интерфакс-Азербайджан», добавил, что «сегодня будет возможность и на двусторонней основе проговорить ряд вопросов, имеющих отношение к постконфликтному урегулированию между Арменией и Азербайджаном по различным направлениям, а также обсудить и двустороннюю повестку дня между Азербайджаном и Россией».