Բաքվում պնդում են, որ Հայաստանը «արհեստական խոչընդոտներ է ստեղծում» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Բաքվում հայտարարել են, որ «ի տարբերություն Հայաստանի, Ադրբեջանը կողմ է խաղաղ պայմանագրի տեքստի շուրջ բանակցությունները սեղմ ժամկետներում անցկացնելուն»։
Մեկնաբանելով Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի հայտարարությունները՝ Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Այhան Հաջիզադեն ասել է.
«Այն առաջարկները, որոնց մասին խոսում է Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը, Ադրբեջանը ներկայացրել է ոչ թե մի քանի, այլ 15 օր առաջ։ Միաժամանակ, ինչպես երեւում է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի հայտարարությունից, հայկական կողմը կրկին թույլ է տալիս մանիպուլյացիաներ խաղաղության պայմանագրի բանակցային գործընթացի հետ կապված եւ, ներկայանալով որպես կառուցողական կողմ, ձգտում է մոլորության մեջ գցել միջազգային հանրությանը: Հայկական կողմը, խախտելով խաղաղության պայմանագրի շուրջ բանակցային գործընթացի համաձայնեցված ընթացքը, անցյալ տարվա դեկտեմբերին հրաժարվել էր բանակցություններից եւ այժմ բանակցություններին վերադառնալու փոխարեն արհեստական խոչընդոտներ է ստեղծում գործընթացի համար»։

Azerbaijani MFA: Armenia creates artificial obstacles to the process - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Baku stated that “unlike Armenia, Azerbaijan is for holding talks on the peace treaty text in a short period of time.”
Commenting on the remarks of the Armenian foreign minister, spokesman for the Azerbaijani Foreign Ministry Aykhan Hajizada said:
“The proposals that Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan is talking about were submitted by Azerbaijan not a few days, but 15 days ago. At the same time, as follows from the statement of the minister of foreign affairs of Armenia, the Armenian side again allows manipulations in relation to the negotiation process on a peace treaty and, presenting itself as a constructive party, seeks to mislead the international community. The Armenian side, violating the agreed course of the negotiation process on a peace treaty, abandoned negotiations last December, and now, instead of returning to negotiations, creates artificial obstacles to the process.”