Բաքվում պնդում են, որ Հայաստանը «արհեստական խոչընդոտներ է ստեղծում» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Բաքվում հայտարարել են, որ «ի տարբերություն Հայաստանի, Ադրբեջանը կողմ է խաղաղ պայմանագրի տեքստի շուրջ բանակցությունները սեղմ ժամկետներում անցկացնելուն»։
Մեկնաբանելով Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի հայտարարությունները՝ Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Այhան Հաջիզադեն ասել է.
«Այն առաջարկները, որոնց մասին խոսում է Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը, Ադրբեջանը ներկայացրել է ոչ թե մի քանի, այլ 15 օր առաջ։ Միաժամանակ, ինչպես երեւում է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի հայտարարությունից, հայկական կողմը կրկին թույլ է տալիս մանիպուլյացիաներ խաղաղության պայմանագրի բանակցային գործընթացի հետ կապված եւ, ներկայանալով որպես կառուցողական կողմ, ձգտում է մոլորության մեջ գցել միջազգային հանրությանը: Հայկական կողմը, խախտելով խաղաղության պայմանագրի շուրջ բանակցային գործընթացի համաձայնեցված ընթացքը, անցյալ տարվա դեկտեմբերին հրաժարվել էր բանակցություններից եւ այժմ բանակցություններին վերադառնալու փոխարեն արհեստական խոչընդոտներ է ստեղծում գործընթացի համար»։

МИД Азербайджана: Армения «создает искусственные препоны для процесса» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. В Баку заявили, что «в отличие от Армении, Азербайджан выступает за проведение переговоров по тексту мирного соглашения в короткие сроки».
Комментируя высказывания министра иностранных дел Армении, пресс-секретарь МИД Азербайджана Айхан Гаджизаде сказал:
«Предложения, о которых говорит министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян, были представлены Азербайджаном не несколько дней, а 15 дней назад. Вместе с тем, как следует из заявления министра иностранных дел Армении, армянская сторона вновь допускает манипуляции в отношении переговорного процесса по мирному договору и, представляя себя конструктивной стороной, стремится ввести в заблуждение международное сообщество. Армянская сторона, нарушив согласованный ход переговорного процесса по мирному договору, в декабре прошлого года отказалась от переговоров, а теперь, вместо того, чтобы вернуться к переговорам, создает искусственные препоны для процесса».