Բլինքեն. Ժամանակն է, որ զորքերը հետ քաշվեն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենն անդրադարձել է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Արարատ Միրզոյանի եւ Ջեյհուն Բայրամովի հետ հանդիպմանը:
«Այսօր հյուրընկալել էի ուղիղ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Արարատ Միրզոյանի եւ Ջեյհուն Բայրամովի ուղիղ բանակցությունները: Ինչպես փոխանցել եմ հանդիպման ժամանակ, ժամանակն է, որ զորքերը հետ քաշվեն, իսկ դիվանագետները վերադառնան բանակցությունների սեղանի շուրջ»,-Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է Էնթոնի Բլինքենը։
Ավելի վաղ Պետքարտուղարությունից հայտնել էին, որ Բլինքենը Միրզոյանի եւ Բայրամովին առաջարկել է, որ նրանք եւս մի հանդիպում անցկացնեն մինչեւ սեպտեմբերի վերջ:

Blinken: It is time for troops to disengage - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. U.S. Secretary of State Antony Blinken referred to the meeting with the Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan and Foreign Minister of Azerbaijan Jeyhun Bayramov.
“Today I hosted direct talks between Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan and Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov. As I conveyed during the meeting, it is time for troops to disengage and diplomats to return to the table,” Antony Blinken tweeted.
Earlier, U.S. Department of State reported that Blinken suggested Mirzoyan and Bayramov to have another meeting by the end of September.