Բլինքեն. Ժամանակն է, որ զորքերը հետ քաշվեն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենն անդրադարձել է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Արարատ Միրզոյանի եւ Ջեյհուն Բայրամովի հետ հանդիպմանը:
«Այսօր հյուրընկալել էի ուղիղ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Արարատ Միրզոյանի եւ Ջեյհուն Բայրամովի ուղիղ բանակցությունները: Ինչպես փոխանցել եմ հանդիպման ժամանակ, ժամանակն է, որ զորքերը հետ քաշվեն, իսկ դիվանագետները վերադառնան բանակցությունների սեղանի շուրջ»,-Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է Էնթոնի Բլինքենը։
Ավելի վաղ Պետքարտուղարությունից հայտնել էին, որ Բլինքենը Միրզոյանի եւ Բայրամովին առաջարկել է, որ նրանք եւս մի հանդիպում անցկացնեն մինչեւ սեպտեմբերի վերջ:

Пора отвести войска, заявил Блинкен - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Госсекретарь США Энтони Блинкен прокомментировал встречу с министрами иностранных дел Армении и Азербайджана Араратом Мирзояном и Джейхуном Байрамовым.
«Сегодня при моем посредничестве состоялась прямые переговоры между министрами иностранных дел Армении и Азербайджана. Как я сказал на встрече, пора отвести войска, а дипломатам - вернуться за стол переговоров», - написал Блинкен в своем микроблоге в Twitter.
Ранее Госдепартамент США сообщил, что Блинкен предложил Мирзояну и Байрамову провести еще одну встречу до конца сентября.