ՀՀ ԱԳՆ. Տրվելու է համարժեք ռազմաքաղաքական պատասխան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի ԱԳՆ-ն այսօր հայտարարել է, որ «արհամարհելով ռազմական գործողությունների դադարեցման վերաբերյալ միջազգային հանրության շարունակական կոչերը՝ Ադրբեջանը Թուրքիայի ակտիվ քաջալերմամբ և ռազմաքաղաքական աջակցությամբ, ընդլայնում է ռազմական գործողությունների գոտին՝ դրա մեջ ներառելով նաև Հայաստանի Հանրապետության տարածքը»:
«Այսօր առավոտյան ՀՀ ԱԳՆ-ն տարածել էր հայտարարություն, որտեղ մատնանշել էր, որ Ադրբեջանն ապատեղեկատվություն է տարածում՝ հող նախապատրաստելով Հայաստանի Հանրապետության Վարդենիսի շրջանի ուղղությամբ մարտական գործողություններ ձեռնարկելու համար:
Հաշված րոպեներ անց, Ադրբեջանի զինված ուժերը հարվածներ են հասցրել Վարդենիսի շրջանի զինվորական և քաղաքացիական ենթակառուցվածքների ուղղությամբ՝ այդ թվում թիրախավորելով քաղաքացիական բնակչությանը, որի արդյունքում սպանվել է մեկ քաղաքացիական անձ:
Տարածաշրջանային անվտանգությունը և խաղաղությունը վտանգելու Ադրբեջանի հետևողական փորձերին Հայաստանի Հանրապետության և Արցախի Հանրապետության կողմից տրվելու է համարժեք ռազմաքաղաքական պատասխան», - ասված է ԱԳՆ հայտարարության մեջ:

Armenian MFA: there will be adequate military-political response - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The Republic of Armenia and the Republic of Artsakh will give adequate military-political response to Azerbaijan’s consistent attempts to undermine regional security and peace, Armenian MFA said in statement today.
“This morning, the Foreign Ministry of Armenia issued a statement revealing the Azerbaijani disinformation, which was aimed at preparing grounds for military operations in the direction of the Vradenis region of the Republic of Armenia.
Minutes after this disinformation the Azerbaijani armed forces attacked the civilian-military infrastructure in the Vardenis region, including targeting the civilian population, as a result of which one civilian was killed.
In contempt of the continuing calls of the international community to end the hostilities, Azerbaijan, with the active encouragement, political and military support of Turkey, is expanding the geography of hostilities to the territory of the Republic of Armenia.
The Republic of Armenia and the Republic of Artsakh will give adequate military-political response to Azerbaijan’s consistent attempts to undermine regional security and peace”, the statement reads.