ԱԳՆ-ում քննարկվել է ԵԱՀԿ ծրագրերի շարունակականության հարցը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն ասել է, որ Հայաստանը մեծապես կարեւորում է ԵԱՀԿ շրջանակում բազմակողմ համագործակցությունը, որի արդյունքում կարեւոր բարեփոխումներ են իրականացվել։
Այս մասին նախարարը նշել է Երեւանում գտնվող ԵԱՀԿ շուրջ երկու տասնյակ մասնակից երկրների մշտական ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը։
ԵԱՀԿ դեսպանները նշել են, որ վեց տարի ընդմիջումից հետո հերթական տարածաշրջանային այցը լավ հնարավորություն է ընձեռում՝ տեղում ծանոթանալու Հայաստանի ներքաղաքական զարգացումներին եւ գնահատելու տարածաշրջանային անվտանգության իրավիճակը:

В МИД Армении обсудили продолжительность программ ОБСЕ - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян заявил, что Армения придает большую важность многостороннему сотрудничеству в рамках ОБСЕ, в результате которого были реализованы важные реформы.
Об этом министр заявил на встрече с находящимися в Ереване постоянными представителями около 20 государств-членов ОБСЕ.
Послы ОБСЕ отметили, что после 6-летнего перерыва очередной региональный визит предоставляет хорошую возможность на месте ознакомиться с внутриполитическими событиями в Армении и оценить состояние региональной безопасности.