Փաշինյանը կարեւորել է ԵԱՀԿ-ի հետ «կառուցողական երկխոսությունը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ անդամ պետությունների ներկայացուցիչներին՝ պատվիրակության ղեկավար Վերոնիկ Ռոժե-Լականի գլխավորությամբ:
Կառավարության հաղորդագրության համաձայն՝ վարչապետը կարեւորել է ՀՀ կառավարության եւ ԵԱՀԿ-ի ու վերջինիս անդամ պետությունների հետ սերտ համագործակցությունն ու կառուցողական երկխոսությունը:
Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել է ներքաղաքական զարգացումները, ինչպես նաեւ իր դիտարկումները Հայաստանում արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների կազմակերպման եւ Ընտրական օրենսգրքում փոփոխությունների իրականացման, կոռուպցիայի դեմ պայքարի, բիզնես միջավայրի բարելավման, մենաշնորհների դեմ պայքարի հետ կապված:
Վերոնիկ Ռոժե-Լականն էլ ընդգծել է, որ ԵԱՀԿ-ն պատրաստ է զարգացնել ու խորացնել Հայաստանի հետ փոխգործակցությունը՝ ՀՀ կառավարության բարեփոխումներին օժանդակություն ցուցաբերելու նպատակով:

Пашинян подчеркнул важность «конструктивного диалога» с ОБСЕ - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял сегодня представителей государств-членов ОБСЕ во главе с руководителем делегации Вероник Роже-Лакан.
Согласно сообщению правительства, премьер-министр отметил важность тесного сотрудничества и конструктивного диалога между правительством Армении, ОБСЕ и ее членами.
Никол Пашинян  представил внутриполитическую ситуацию в Армении, а также свои наблюдения, касающиеся организации внеочередных парламентских выборов и внесения изменений в Избирательный кодекс, а также борьбы с коррупцией, улучшения бизнес-среды, борьбы с монополиями.
Вероник Роже-Лакан подчеркнула, что ОБСЕ готова развивать и углублять взаимодействие с Арменией с целью содействия реформам правительства.