Հայաստան կայցելի Իրանի ԱԳ նախարարը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր երկօրյա այցով Հայաստան կժամանի Իրանի արտաքին գործերի նախարար Մոհամադ Ջավադ Զարիֆը:
Մոհամադ Ջավադ Զարիֆին կընդունի ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
Նախատեսված է Իրանի արտաքին գործերի նախարարի հանդիպումը Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի եւ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հետ:
Հունվարի 27-ին տեղի կունենան արտգործնախարարների բանակցությունները, որոնց կհաջորդի համատեղ մամուլի ասուլիսը։
ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը պաշտոնական այցով Իրան էր մեկնել 2014թ. մայիսին: Նույն տարվա հոկտեմբերին պաշտոնական այցով Իրանում էր ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը:

Iranian FM to visit Armenia
Yerevan/Mediamax/. Foreign Minister of Iran Mohammad Javad Zarif will arrive in Armenia on a two-day visit today.
President of Armenia Serzh Sargsyan will receive Mohammad Javad Zarif.
The Iranian FM is scheduled to have a meeting with National Assembly Speaker Galust Sahakyan and Prime Minister Hovik Abrahamyan.
On January 27, foreign ministerial talks will be held and will be followed by a joint press conference.
Armenian FM Edward Nalbandyan left for Iran on official visit in May last year. In October of the same year, Armenian PM Hovik Abrahamyan was in Iran on an official visit.