ՊՆ. Հայաստանը Ադրբեջանին մարմիններ չի փոխանցել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է, որ զինծառայողների մարմիններ ադրբեջանական կողմին չեն փոխանցվել:
«Ադրբեջանը, փորձելով ինչ-որ բացատրություն գտնել ողջ աշխարհով տարածված սարսափելի տեսանյութին, որտեղ ադրբեջանցի զինծառայողները գնդակահարում են զինաթափված հայ զինծառայողներին, երկրի գլխավոր դատախազության միջոցով այսօր անհեթեթություն է տարածել, ըստ որի՝ իբր «ադրբեջանական կողմին է փոխանցվել 6 ադրբեջանցի զինծառայողի մարմին, որոնց տանջամահ են արել այն հայ զինծառայողները, որոնք պատկերված են հիշյալ տեսանյութում»։
Գրեթե ողջ քաղաքակիրթ աշխարհից հնչած դատապարտումներն ու հետաքննություն անցկացնելու կոչերն ընդունելու փոխարեն՝ պաշտոնական Բաքուն փորձում է արդարացումներ գտնել իր զինծառայողների կողմից իրականացված հրեշավոր վայրագություններին»,- ասված է ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

MOD: Armenian side did not hand over bodies to Azerbaijan - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Ministry of Defense reported that the Armenian side has not handed over bodies to the Azerbaijani side.
“Azerbaijan, trying to find some explanation to the terrible video spread all over the world, where Azerbaijani soldiers execute unarmed Armenian soldiers, disseminated nonsense today through the country’s Prosecutor General’s Office, according to which, allegedly, “the bodies of 6 Azerbaijani soldiers, tortured to death by Armenian servicemen shown in the mentioned video, were handed over to the Azerbaijani side.
Instead of admitting the condemnations and calls for an investigation from almost the whole civilized world, official Baku is trying to find excuses for the monstrous atrocities committed by its servicemen,” the Ministry of Defense said in a news release.