ՊՆ. Հայաստանը Ադրբեջանին մարմիններ չի փոխանցել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է, որ զինծառայողների մարմիններ ադրբեջանական կողմին չեն փոխանցվել:
«Ադրբեջանը, փորձելով ինչ-որ բացատրություն գտնել ողջ աշխարհով տարածված սարսափելի տեսանյութին, որտեղ ադրբեջանցի զինծառայողները գնդակահարում են զինաթափված հայ զինծառայողներին, երկրի գլխավոր դատախազության միջոցով այսօր անհեթեթություն է տարածել, ըստ որի՝ իբր «ադրբեջանական կողմին է փոխանցվել 6 ադրբեջանցի զինծառայողի մարմին, որոնց տանջամահ են արել այն հայ զինծառայողները, որոնք պատկերված են հիշյալ տեսանյութում»։
Գրեթե ողջ քաղաքակիրթ աշխարհից հնչած դատապարտումներն ու հետաքննություն անցկացնելու կոչերն ընդունելու փոխարեն՝ պաշտոնական Բաքուն փորձում է արդարացումներ գտնել իր զինծառայողների կողմից իրականացված հրեշավոր վայրագություններին»,- ասված է ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

Ереван /Медиамакс/. Минобороны Армении заявило, что не передавало Баку тела азербайджанских военнослужащих.
«Азербайджан, пытаясь найти какое-то оправдание распространенному по всему миру страшному видео, где азербайджанские солдаты расстреливают разоруженных армянских солдат, сегодня через Генеральную прокуратуру страны распространил нелепость о том, что якобы «азербайджанской стороне были переданы тела 6 азербайджанских солдат, замученных до смерти изображенными на упомянутом видео армянскими военнослужащими».
«Вместо того, чтобы принять осуждение и призывы к расследованию со стороны практически всего цивилизованного мира, официальный Баку пытается найти оправдания чудовищным злодеяниям, совершенным его военнослужащими», - говорится в сообщении минобороны Армении.