Տավուշի զորամասերի զինվորները հրաժարվում են զորացրվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Իջեւանում գործող Տեղեկատվական միասնական կենտրոնի ղեկավար Արծրուն Հովհաննիսյանն այսօր ասել է, որ ՀՀ Զինված ուժերը պատրաստ են Հայաստանի ողջ սահմանագոտին պաշտպանել ցանկացած ոտնձգությունից:
Նա հիշեցրել է, որ այս պահին հայ-ադրբեջանական սահմանին համեմատաբար հանգիստ է, գիշերը եւս հանգիստ է անցել:
Արծրուն Հովհաննիսյանը նաեւ հայտնել է, որ 3-րդ զորամիավորման բոլոր զորամասերի զորացրման ենթակա ժամկետային պարտադիր զինծառայողները դիմել են իրենց հրամանատարությանը` խնդրելով դադարեցնել զորացրումները եւ թույլատրել շարունակել ծառայությունն իրենց համածառայակիցների ու հրամանատարների կողքին, քանի դեռ հակառակորդը վերջնականապես չի լռեցվել:
Տավուշի մարզպետ Հայկ Չոբանյանն էլ նշել է, որ սահմանամերձ գյուղերում եւ Բերդ քաղաքում բնակչությունն ամբողջությամբ վերադարձել է իր բնականոն կյանքին:

Солдаты воинских частей Тавуша отказываются от демобилизации - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Руководитель действующего в Иджеване Единого информационного центра Арцрун Ованнисян заявил сегодня, что Вооруженные силы Армении готовы защитить всю границу Армении от любых посягательств.
Он напомнил, что на данный момент ситуация на армяно-азербайджанской границе относительно спокойная, ночь также была спокойной.
Арцрун Ованнисян также сообщил, что все подлежащие демобилизации военнослужащие обязательной срочной службы 3-го воинского объединения обратились к своему командованию, попросив остановить демобилизацию и позволить им продолжить службу со своими сослуживцами и командирами до тех пор, пока обстановка окончательно не успокоится.
Губернатор Тавушской области Айк Чобанян, в свою очередь, отметил, что население приграничных сел, а также города Берд полностью вернулось к нормальной жизни.