Տավուշի զորամասերի զինվորները հրաժարվում են զորացրվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Իջեւանում գործող Տեղեկատվական միասնական կենտրոնի ղեկավար Արծրուն Հովհաննիսյանն այսօր ասել է, որ ՀՀ Զինված ուժերը պատրաստ են Հայաստանի ողջ սահմանագոտին պաշտպանել ցանկացած ոտնձգությունից:
Նա հիշեցրել է, որ այս պահին հայ-ադրբեջանական սահմանին համեմատաբար հանգիստ է, գիշերը եւս հանգիստ է անցել:
Արծրուն Հովհաննիսյանը նաեւ հայտնել է, որ 3-րդ զորամիավորման բոլոր զորամասերի զորացրման ենթակա ժամկետային պարտադիր զինծառայողները դիմել են իրենց հրամանատարությանը` խնդրելով դադարեցնել զորացրումները եւ թույլատրել շարունակել ծառայությունն իրենց համածառայակիցների ու հրամանատարների կողքին, քանի դեռ հակառակորդը վերջնականապես չի լռեցվել:
Տավուշի մարզպետ Հայկ Չոբանյանն էլ նշել է, որ սահմանամերձ գյուղերում եւ Բերդ քաղաքում բնակչությունն ամբողջությամբ վերադարձել է իր բնականոն կյանքին:

Soldiers of Tavush units refuse to discharge - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The head of the United Information Center set up in Tavush, Artsrun Hovhannisyan, stated today that Armenian Armed Forces are ready to defend the entire border of Armenia from any encroachment.
He reminded that the situation on the Armenian-Azerbaijani border is relatively calm now, and the night was also calm.
Artsrun Hovhannisyan also stated that conscripts subject to demobilization of all military subdivisions of the 3rd military unit applied to their command asking to stop the demobilization and to allow them to continue serving alongside their comrades-in-arms and commanders until the enemy is finally defeated.
The governor of Tavush Hayk Chobanyan noted that the population of border villages and the town of Berd has completely returned to normal life.