Զոհրաբ Մնացականյանը ելույթ է ունեցել սպաների առջեւ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Զինված ուժերի ղեկավար կազմի օպերատիվ հավաքի շրջանակում դասախոսությամբ հանդես է եկել ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը:
ՊՆ-ից հաղորդում են, որ «նախարարը բարձրաստիճան սպաներին է ներկայացրել Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացում Հայաստանի մոտեցումները եւ սկզբունքային դիրքորոշումը, տարածաշրջանային զարգացումները եւ այն կարեւորագույն ազդակներն ու գործոնները, որոնք կարող են դերակատարություն ունենալ այս հարցում»:
Զոհրաբ Մնացականյանը վերահաստատել է, որ Լեռնային Ղարաղաբի հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացն այլընտրանք չունի:

Yerevan /Mediamax/. Foreign Minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan has addressed the command staff of the Armenian Armed Forces during an operative assembly.
“Zohrab Mnatsakanyan introduced high-ranking officers to Armenia’s approaches and principled stance in the peaceful settlement of Nagorno-Karabakh conflict, as well as recent developments in the region and other significant circumstances and factors that might influence the matter,” the Armenian Defense Ministry said in a press release.
Additionally, Mnatsakanyan has reaffirmed that there is no alternative to the peaceful settlement of the Karabakh conflict.