Զոհրաբ Մնացականյանը ելույթ է ունեցել սպաների առջեւ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Զինված ուժերի ղեկավար կազմի օպերատիվ հավաքի շրջանակում դասախոսությամբ հանդես է եկել ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը:
ՊՆ-ից հաղորդում են, որ «նախարարը բարձրաստիճան սպաներին է ներկայացրել Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացում Հայաստանի մոտեցումները եւ սկզբունքային դիրքորոշումը, տարածաշրջանային զարգացումները եւ այն կարեւորագույն ազդակներն ու գործոնները, որոնք կարող են դերակատարություն ունենալ այս հարցում»:
Զոհրաբ Մնացականյանը վերահաստատել է, որ Լեռնային Ղարաղաբի հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացն այլընտրանք չունի:

Зограб Мнацаканян выступил перед командным составом - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян выступил с лекцией на оперативном совещании руководящего состава Вооруженных сил.
Из минобороны Армении сообщают, что «министр представил высокопоставленным офицерам подходы и принципиальную позицию Армении в мирном урегулировании карабахского конфликта, региональные развития и те важнейшие импульсы и факторы, которые могут сыграть определенную роль в этом вопросе».
Зограб Мнацаканян подтвердил, что альтернативы мирному урегулированию нагорно-карабахского конфликта не существует.