Փանիկի միջադեպը կրկին քննարկվել է ՌԴ զինվորականների հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը կոչ է արել ռուսաստանյան 102-րդ ռազմաբազայի գործունեության եւ հատկապես մարտական պատրաստության միջոցառումների ժամանակ հատուկ ուշադրություն դարձնել բնակչության հետ հարաբերությունների ձեւավորմանը։
Փաշինյանը «սադրանք» է որակել Փանիկի միջադեպը
ՀՀ ՊՆ հաղորդագրության համաձայն, նախարարն այդ մասին ասել է հուլիսի 20-ին՝ ընդունելով ՌԴ Հարավային ռազմական օկրուգի շտաբի պետի տեղակալ, գնդապետ Վլադիմիր Ստեխովին եւ 102-րդ ռազմակայանի հրամանատար, գնդապետ Վլադիմիր Ելկանովին, որոնց ուղեկցում էր ՀՀ եւ ՌԴ Զինված ուժերի զորքերի միացյալ խմբավորման հրամանատար, գեներալ-մայոր Տիգրան Փարվանյանը։
Վլադիմիր Ստեխովը իր ափսոսանքն է հայտնել Շիրակի մարզի Փանիկ գյուղում տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ եւ հավաստել է ռուսական ռազմաբազայի հրամանատարության կողմից հետայսու նման հարցերում առավել զգույշ եւ հետեւողական լինելու պատրաստակամությունը։
Պաշտպանության նախարարը նշել է, որ հուլիսի 22-ին կայցելելի Փանիկ եւ կմասնակցի միջադեպի հետեւանքների վերացմանը ուղղված միջոցառումներին։

Министр обороны Армении обсудил инцидент в Панике с российскими военными - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Армении Давид Тоноян призвал уделять особое внимание формированию отношений с местным населением при осуществлении деятельности российской 102-й военной базы, особенно - во время мероприятий по боевой подготовке.
Согласно сообщению минобороны Армении, министр сказал об этом 20 июля, принимая заместителя начальника штаба Южного военного округа Российской Федерации, полковника Владимира Стехова и командира 102-й базы полковника Владимира Елканова, которых сопровождал командующий Объединенной группировкой вооруженных сил Армении и РФ, генерал-майор Тигран Парванян.
Владимир Стехов выразил сожаление в связи с инцидентом в селе Паник Ширакского марза и заверил, что командование базы впредь будет более осторожным и последовательным.
Министр обороны Армении проинформировал, что 22 июля посетит Паник и примет участие в мероприятиях по устранению последствий инцидента, говорится в сообщении военного ведомства.