Տոնոյանն ու Կոպիրկինը քննարկել են հայ-ռուսական կապերի զարգացումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում ՌԴ նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
ՊՆ հաղորդագրության համաձայն՝ Դավիթ Տոնոյանը նշել է, որ հայ-ռուսական միջպետական հարաբերություններն ու ռազմաքաղաքական երկխոսությունը գտնվում են բարձր մակարդակում եւ էլ ավելի կամրապնդվեն համագործակցության նախանշված ոլորտներում:
Քննարկվել են նաեւ հայ-ռուսական ռազմավարական դաշնակցային գործակցության հետագա զարգացման ուղիները, տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրներ եւ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

Тоноян и Копыркин обсудили развитие армяно-российских связей - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Армении Давид Тоноян принял сегодня новоназначенного посла России в Армении Сергея Копыркина.
Согласно сообщению министерства обороны, Давид Тоноян отметил, что армяно-российские межгосударственные отношения и военно-политический диалог находятся на высоком уровне и будут укрепляться в намеченных сферах сотрудничества.
Обсуждались также пути дальнейшего развития армяно-российского стратегического союзнического партнерства, проблемы региональной безопасности и вопросы, представляющие двусторонний интерес.