Տոնոյանն ու Կոպիրկինը քննարկել են հայ-ռուսական կապերի զարգացումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում ՌԴ նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
ՊՆ հաղորդագրության համաձայն՝ Դավիթ Տոնոյանը նշել է, որ հայ-ռուսական միջպետական հարաբերություններն ու ռազմաքաղաքական երկխոսությունը գտնվում են բարձր մակարդակում եւ էլ ավելի կամրապնդվեն համագործակցության նախանշված ոլորտներում:
Քննարկվել են նաեւ հայ-ռուսական ռազմավարական դաշնակցային գործակցության հետագա զարգացման ուղիները, տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրներ եւ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

Tonoyan and Kopyrkin discuss development of Armenian-Russian ties - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Minister of Defense of Armenia Davit Tonoyan received today the newly-appointed Ambassador of the Russian Federation to Armenia Sergei Kopyrkin.
According to the Armenian MoD, Davit Tonoyan noted that the Armenian-Russian interstate relations, as well as the military and political dialogue are at a high level and will strengthen even firther in the sectors of cooperation.
The sides also discussed the directions of the development of Armenian-Russian strategic allied collaboration, regional security and a number of issues of mutual interest.