Ոստիկանությունը հաստատում է՝ «Սասնա ծռեր»-ը 2 նոր վիրավոր ունի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ոստիկանությունն այսօր հաղորդագրություն է տարածել, որում ներկայացնում է երեկ գիշեր եւ այսօր առավոտյան ՊՊԾ գնդի տարածքում ծավալված իրադարձությունները:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ «Սասնա ծռեր» խումբը հանդես էր եկել հայտարարությամբ՝ նշելով, որ ոստիկանները գիշերը կրակ են բացել իրենց ուղղությամբ, որի հետեւանքով խմբի երկու անդամ ոտքերից վիրավորվել է:
Ոստիկանության տարածած հաղորդագրությունում մասնավորապես ասված է. «Հուլիսի 25-ի երեկոյան` ժամը 20:00-ից մինչեւ կեսգիշերն ընկած ժամանակահատվածում, ՊՊԾ գնդի տարածքում գտնվող զինված խմբի անդամները նախ այրել են գնդի տարածքից դուրս, փողոցում կանգնած ոստիկանության ավտոբուսը, ապա գնդի տարածքից փողոց են դուրս բերել ու այրել եւս երկու ավտոմեքենա։ Այդ ընթացքում գնդի տարածքից պարբերաբար արձակվել են կրակոցներ։
Ժամը 01:00-ի սահմաններում գնդի տարածքից դուրս է եկել ոստիկանության «ՈՒԱԶ» մակնիշի ավտոմեքենան ու շարժվել ոստիկանության Էրեբունու բաժնի ուղղությամբ՝ դեպի արգելապատնեշում կանգնած ոստիկանական շղթան։ Մեքենան ընդհուպ մոտեցել է շղթային, ինչից հետո իրավապահները մեքենայի ընթացքը կասեցնելու եւ դրանում գտնվող զինված անձանցից անմիջականորեն բխող իրական վտանգը կանխելու համար, կրակ են բացել մեքենայի շարժիչի վրա։ Մեքենան ձախ կիսաշրջադարձ է կատարել, հնչել են կրակոցներ, որից հետո իրավապահները կրակ են բացել մեքենայի անվադողերի ուղղությամբ։ Ի պատասխան՝ հնչել են կրակոցներ, որոնց իրավապահները չեն պատասխանել։ Հրաձգության հետեւանքով մեքենայում գտնվող երեք անձանցից երկուսը ոտքերի վնասվածքներ են ստացել եւ նահանջել գնդի տարածք»:
Ոստիկանությունը տեղեկացնում է, որ անմիջապես բուժօգնություն է տրամադրվել, եւ վիրավորներին առաջարկել են տեղափոխել հիվանդանոց, ինչին խմբի անդամները համաձայնել են։
Ներկայում երկու վիրավորները՝ Աշոտ Պետրոսյանն ու Հովհաննես Հարությունյանը, գտնվում են հիվանդանոցում եւ ստանում են անհրաժեշտ բժշկական օգնություն։

Полиция подтвердила: ранены двое членов группы «Сасна црер» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Полиция Армении распространила заявление, в котором представила события, произошедшие минувшей ночью и сегодня утром на территории полка патрульно-постовой службы (ППС).
Напомним, что ранее группа «Сасна црер» выступила с заявлением, отметив, что полиция ночью открыла огонь по ним, в результате чего двое членов группы получили ранения.
«Вечером 25 июля в промежутке с 20:00 до полуночи члены вооруженной группы сначала сожгли полицейский автомобиль на улице, после чего с вывезли с территории полка и сожгли еще два автомобиля. В этот период с территории полка периодически открывали огонь.
В районе 01:00 с территории полка выехал полицейский автомобиль УАЗ, который направился к шеренге полицейских, стоящих в оцеплении. Машина вплотную приблизилась к полицейским, после чего служащие правоохранительных органов открыли огонь по двигателю автомобиля, чтобы остановить его. Автомобиль свернул влево, раздались выстрелы, после чего правоохранители открыли огонь по колесам машины. В ответ прозвучали выстрелы, которые правоохранители оставили без ответа. В результате перестрелки двое из троих, находящихся в автомобиле, были ранены в ноги и отступили на территорию полка», - говорится в сообщении полиции.
Полиция сообщает, что раненым была немедленно оказана медицинская помощь и было предложено доставить их в больницу, на что члены группы дали свое согласие.
В настоящее время двое раненых – Ашот Петросян и Ованнес Арутюнян – находятся в больнице и получают надлежащую медицинскую помощь.