Լուսանկարը` http://nkrmil.am/
Երեւան: Մեդիամաքս: Սեպտեմբերի 2-ի տոնական եւ 1-ի նախատոնական օրերին ինչպես Տավուշում, այնպես էլ Արցախում, ադրբեջանական կողմը շարունակել է ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
ԼՂՀ ՊԲ լրատվական ծառայության փոխանցմամբ, նշված ժամանակահատվածում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 250 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաեւ 60 եւ 82 մմ-ոց ականանետներից ու ՌՊԳ-7 եւ ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 5000 կրակոց:
Վերոնշյալ զինատեսակներից բացի, հայկական դիրքերի ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է թուրքական արտադրության TP-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:
«Հարկ է նշել նաեւ, որ վերջին շրջանում հակառակորդը սկսել է հաճախակի կիրառել խոշոր տրամաչափի հրաձգային եւ հրթիռահրետանային զինատեսակներ, ինչը ադրբեջանական քարոզչությունը անհաջողությամբ փորձում է հերքել»,- ասված է ՊԲ հաղորդագրությունում:

Фото: http://nkrmil.am/
Ереван/Медиамакс/. 1 и 2 сентября как в Тавуше, так и в Арцахе азербайджанская сторона продолжила интенсивно нарушать режим прекращения огня.
Как сообщает пресс-служба Армии обороны НКР, в указанный период режим прекращения огня был нарушен противником порядка 250 раз. Было применено огнестрельное оружие разного калибра, а также минометы 60-82 мм, гранатометы РПГ-7 и АГС-17, из которых в направлении армянских позиций было совершено более 5000 выстрелов.
Помимо указанных типов оружия, в направлении армянских позиций противник применил реактивную ракетную установку TP-107турецкого производства.
В результате ответных действий передовых сил Армии обороны НКР активность противника была подавлена.
«Нужно отметить, что в последнее время противник начал часто применять огнестрельное и ракетно-артиллерийское оружие, что азербайджанская пропаганда не очень успешно пытается скрыть»,- говорится в сообщении Армии обороны НКР.