Հայ զինծառայողները մասնակցում են ՀԱՊԿ զորավարժություններին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի Զինված ուժերի զինծառայողները մասնակցում են Ղրղզստանի մայրաքաղաքի մոտակայքում այսօր մեկնարկած ՀԱՊԿ «Անպարտելի եղբայրություն-2014» զորավարժություններին:
Զորավարժություններին, ընդհանուր առմամբ, մասնակցում է շուրջ 700 զինծառայող ՀԱՊԿ անդամ բոլոր երկրներից՝ Հայաստանից, Բելառուսից, Ղազախստանից, Ղրղզստանից, Ռուսաստանից եւ Տաջիկստանից:
«Մեր զորախումբը զորավարժություններին մասնակցում է դասակի կազմով: Զորավարժությունների ընթացքում մարտավարական տարբեր իրավիճակներ են փորձարկվելու»,- Մեդիամաքս-ի թղթակցին հայտնել է ՀՀ Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Զորավարժությունների անցկացման գլխավոր նպատակը Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանում ՀԱՊԿ խաղաղապահ հավաքական ուժերի կողմից խաղաղության աջակցման գործողությունների համատեղ նախապատրաստումն ու անցկացումն է:

Yerevan /Mediamax/. The servicemen of the Armenian Armed Forces take part in CSTO’s "Unbreakable Brotherhood 2014” military exercises which started in the outskirts of Bishkek today.
Overall, around 700 servicemen from all CSTO states – Armenia, Belarus, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Russia and Tajikistan – take part in the military exercises.
“Our detachment takes part in the military exercises with the platoon format. Various tactical situations will be tested during the military exercises”, Armenian Defense Ministry’s spokesperson Artsrun Hovhannisyan told Mediamax.
The military exercises mainly aim to jointly prepare and carry out peace support operations in Central Asia by CSTO peacekeeping collective forces.