Ռուսական A321 օդանավի կործանման պատճառը ահաբեկչությունն է
Այս մասին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտին մոտ կայացած խորհրդակցության ժամանակ այսօր հայտարարել է ՌԴ Անվտանգության դաշնային ծառայության ղեկավար Ալեքսանդր Բորտնիկովը:
«Կարելի է ասել, որ դա ահաբեկչություն է եղել»,- ասել է Բորտնիկովը, փոխանցում է Vesti.ru-ն:
Նրա խոսքով՝ օդանավի վրա գործել է արտասահմանյան արտադրության ինքնաշեն պայթուցիկ սարք, որն ունեցել է 1500 կգ տրոտիլ հզորություն:
Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ Ռուսաստանը ահաբեկչության հետ առնչություն ունեցող ահաբեկիչներին կգտնի մոլորակի ցանկացած կետում եւ կպատժի: Նրա խոսքով՝ ամբողջ պատասխանատվությունը կրելու են բոլոր նրանք, ովքեր կփորձեն աջակցություն տրամադրել ահաբեկիչներին:
ՌԴ նախագահն ընդգծել է, որ ակնկալում է միջազգային գործընկերների աջակցությունը՝ ահաբեկիչներին հայտնաբերելու եւ պատժելու հարցում:

Причиной крушения российского самолета A321 является теракт
Об этом на совещании президенту РФ Владимиру Путину сообщил глава Федеральной службы безопасности Александр Бортников.
«Можно сказать, что это теракт», - цитирует Бортникова Vesti.ru.
По его словам, в самолете сработало самодельное взрывное устройство, с мощностью, эквивалентной 1500 кг тратила.
Владимир Путин заявил, что все террористы, имеющие отношение к крушению самолета, будут обнаружены в любой точке планеты и наказаны. По его словам, ответственность понесут и те, кто попытается оказать какое-либо содействие террористам.
Президент РФ подчеркнул, что надеется на поддержку международных партнеров в деле поиска и наказания террористов.