Ռուսական A321 օդանավի կործանման պատճառը ահաբեկչությունն է
Այս մասին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտին մոտ կայացած խորհրդակցության ժամանակ այսօր հայտարարել է ՌԴ Անվտանգության դաշնային ծառայության ղեկավար Ալեքսանդր Բորտնիկովը:
«Կարելի է ասել, որ դա ահաբեկչություն է եղել»,- ասել է Բորտնիկովը, փոխանցում է Vesti.ru-ն:
Նրա խոսքով՝ օդանավի վրա գործել է արտասահմանյան արտադրության ինքնաշեն պայթուցիկ սարք, որն ունեցել է 1500 կգ տրոտիլ հզորություն:
Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ Ռուսաստանը ահաբեկչության հետ առնչություն ունեցող ահաբեկիչներին կգտնի մոլորակի ցանկացած կետում եւ կպատժի: Նրա խոսքով՝ ամբողջ պատասխանատվությունը կրելու են բոլոր նրանք, ովքեր կփորձեն աջակցություն տրամադրել ահաբեկիչներին:
ՌԴ նախագահն ընդգծել է, որ ակնկալում է միջազգային գործընկերների աջակցությունը՝ ահաբեկիչներին հայտնաբերելու եւ պատժելու հարցում:

Photo: http://sputniknews-uz.com/
Chief of Russian Federal Security Service Alexander Bortnikov has stated this during a consultation at Russian President Vladimir Putin’s office today.
“We can state it was terrorism”, said Bortnikov, Vesti.ru reports.
According to him, an explosive device of overseas production with 1500 kg trotil capacity was spotted in the plane.
Vladimir Putin stated that Russia will find the persons behind the terrorism in any corner of the planet to punish them. According to him, the people who will try to support the terrorists will be held accountable.
The Russian President has stressed that he expects international partners’ assistance in revealing and punishing the terrorists.