Բժիշկները ակցիա են անցկացրել ՄԱԿ-ի գրասենյակի մոտ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Դեկտեմբերի 15-ին Հայաստանի բժիշկները խաղաղ ակցիա էին կազմակերպել ՄԱԿ-ի գրասենյակի մոտ՝ պահանջելով ապաշրջափակել Հայաստանը Լեռնային Ղարաբաղի հետ կապող Լաչինի միջանցքը բժշկական տեխնիկայի, բժիշկների ու դեղորայքի տեղափոխման համար:
«ՎԻՎԱ, Բժիշկներ և Կամավորներ՝ Հայաստանին» բարեգործական հասարակական միավորման նախագահ Տատյանա Հովհաննիսյանն ասել է.
«Ձախողվում են մեր հիմնադրամի բժիշկների բոլոր փորձերը՝ դեղեր հասցնել Արցախի հանրապետություն, այնտեղից դուրս բերել ծանր հիվանդներին եւ ապահովել բժիշկների մուտքն Արցախի տարածք: Մեր խնամքի տակ գտնվող բոլոր անձինք շարունակում են մնալ Ադրբեջանի քաղաքացիների կողմից արգելափակված տարածքում, այդ թվում՝ երեխաները, ծանր վիճակում գտնվող հիվանդները, տարեցները, ֆիզիկական հաշմանդամություն ունեցող անձինք»։

Yerevan /Mediamax/. On December 15, Armenian doctors organized a peaceful action near the UN Office, demanding unblocking Lachin corridor connecting Armenia with Nagorno-Karabakh for the transportation of medical equipment, doctors and medicines.
Tatiana Hovhannisyan, the president of VIVA Charity Foundation: Doctors and Volunteers for Armenia said:
“All the attempts of the doctors of our foundation to deliver medicines to the Republic of Artsakh, to evacuate the seriously ill and to ensure the access of doctors to the territory of Artsakh, are failing. All persons under our care continue to remain in the area blocked by the citizens of Azerbaijan, including children, patients in critical condition, the elderly, and persons with physical disabilities.”