Արտակարգ դրությունն այլեւս չի երկարաձգվի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Կառավարությունն այսօրվա նիստում հաստատել է, որ Հայաստանում արտակարգ դրությունն այլեւս չի երկարաձգվի, իսկ ավարտից հետո կսկսեն գործել այլ սահմանափակումներ:
ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն ասել է, որ վարակի տարածման ծավալից կախված՝ կառավարությունը, Երեւանի քաղաքապետը կամ մարզպետը համայնքում կարանտին սահմանելու մասին որոշում կկայացնեն:
«Այլեւս չի գործի նաեւ էլեկտրոնային հսկողության միջոցով մարդկանց տեղորոշման համակարգը: Տնտեսական գործունեության արգելքի դեպքեր չեն լինի, հնարավոր են միայն որոշ սահմանափակումներ»,- ասել է նախարարը:

Чрезвычайное положение в Армении продлеваться не будет - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. На сегодняшнем заседании правительство подтвердило, что чрезвычайное положение в Армении продлеваться не будет, а после его окончания в силу вступят другие ограничения.
Министр юстиции Армении Рустам Бадасян сказал, что в зависимости от масштабов распространения инфекции решение о карантине будут принимать правительство, мэр Еревана или главы регионов.
«Перестанет работать и система обнаружения людей с помощью электронного контроля. Будет отменен запрет на экономическую деятельности, возможно, останутся лишь некоторые ограничения», - сказал министр.