Արտակարգ դրությունն այլեւս չի երկարաձգվի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Կառավարությունն այսօրվա նիստում հաստատել է, որ Հայաստանում արտակարգ դրությունն այլեւս չի երկարաձգվի, իսկ ավարտից հետո կսկսեն գործել այլ սահմանափակումներ:
ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն ասել է, որ վարակի տարածման ծավալից կախված՝ կառավարությունը, Երեւանի քաղաքապետը կամ մարզպետը համայնքում կարանտին սահմանելու մասին որոշում կկայացնեն:
«Այլեւս չի գործի նաեւ էլեկտրոնային հսկողության միջոցով մարդկանց տեղորոշման համակարգը: Տնտեսական գործունեության արգելքի դեպքեր չեն լինի, հնարավոր են միայն որոշ սահմանափակումներ»,- ասել է նախարարը:

Armenian government decides against extending the state of emergency - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The Armenian government has confirmed that the state of emergency will not be extended and other restrictions will be introduced after it ends.
Minister of Justice Rustam Badasyan has stated that depending on the spread of COVID-19, the government, Mayor of Yerevan and marz governors will have the authority to decide whether to impose quarantine in the given community.
“We will no longer locate people based on their electronic communication or ban economic activity. Some restrictions might remain,” added Badasyan.