Նիկոլ Փաշինյանը Մոսկվա չի մեկնի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր նամակ է հղել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին, որով հայտնել է, որ չի կարող մասնակցել Հայրենական Մեծ պատերազմի 75-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումներին:
«Ափսոսանքով պետք է հայտնեմ Ձեզ, որ չեմ կարողանալու մասնակցել Հայրենական Մեծ պատերազմի 75-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումներին: Ինչպես գիտեք, ես մեծ սիրով ընդունել էի հանդիսավոր արարողություններին մասնակցելու Ձեր հրավերը: Սակայն, ինչպես հետագայում պարզվեց, գոյություն ունեցող համաճարակային իրավիճակը թույլ չի տալիս ինձ իրականացնել այդ ուղեւորությունը: Ելնելով դրանից՝ ես որոշեցի ձեռնպահ մնալ Մոսկվա կատարելիք իմ այցից, ինչը, ինչպես տեղյակ եք, մանրամասն քննարկվել եւ համաձայնեցվել է մեր աշխատակազմերի միջեւ», - ասված է նամակում:
«Ակնկալում եմ մեր մոտալուտ հանդիպումը, որը հնարավորություն կտա քննարկելու մեր երկրների միջեւ դաշնակցային հարաբերությունների օրակարգի հարցերը», - նշել է Փաշինյանը:

Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил сегодня письмо президенту России Владимиру Путину, в котором сообщил, что не сможет принять участие в мероприятиях, посвященных 75-й годовщине Победы в Великой Отечественной войне.
«С сожалением должен сообщить Вам, что не смогу присутствовать на мероприятиях по случаю 75-й годовщины Победы в Великой Отечественной войне. Как вы знаете, я с большим удовольствием принял Ваше приглашение и собирался посетить Москву для участия в торжественных мероприятиях. Однако, как впоследствии оказалось, эпидемиологическая ситуация не позволяет мне осуществить этот визит. Исходя из этого, я решил воздержаться от поездки в Москву, что было детально обсуждено и согласовано нашими аппаратами»,- говорится в письме.
«Надеюсь на нашу скорую встречу, которая позволит обсудить вопросы повестки союзнических отношений между нашими странами»,- отметил Пашинян.