Ծիծեռնակաբերդում Ավրորա Մարդիգանյանի պատվին ծառուղի կբացվի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը եւ «Էյ Թի Փի» բարեգործական հիմնադրամը (Armenia Tree Project) հայտարարում են, որ հոկտեմբերի 20-ին առաջին «Ավրորա» ֆորումի շրջանակում Ծիծեռնակաբերդում ծառեր կտնկվեն:
Նոր ծառուղին կանվանակոչվի Ավրորա Մարդիգանյանի պատվին:
Միջոցառումն անցկացվում է առաջին «Ավրորա» ֆորումի շրջանակում, որը գլոբալ քաղաքացիների համար փոփոխությունների նոր ու նշանակալի հարթակ կդառնա:
Այստեղ իրենց դերակատարումը կունենան քաղաքական, գիտական, գործարար եւ արվեստի ոլորտների համաշխարհային առաջատար դեմքերը՝ հանդես գալով ներկա եւ ապագա սերունդների համար ամենահրատապ համաշխարհային խնդիրները հաղթահարելու միասնական հանձնառությամբ: Իր տեսակով տարածաշրջանում առաջին այս ֆորումի համահիմնադիրներն են Վարդան Գրեգորյանը, Նուբար Աֆեյանը եւ Ռուբեն Վարդանյանը:
«Ավրորա» մարդասիրական մրցանակի շնորհման արարողությունը 2019թ. հոկտեմբերի 19-ին է՝ հանրության համար բաց միջոցառման ընթացքում:
Հոկտեմբերի 20-ին կկայանա յուրահատուկ բարեգործական համերգ-նվիրում՝ աշխարհահռչակ դիրիժոր Վալերի Գերգիեւի եւ Մարիինյան թատրոնի սիմֆոնիկ նվագախմբի մասնակցությամբ:

В Цицернакаберде появится мемориальная аллея имени Авроры Мардиганян - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Гуманитарная инициатива «Аврора» и Armenia Tree Project объявили, что 20 октября будет организована церемония посадки деревьев.
Новая мемориальная аллея получит имя пережившей Геноцид армян Авроры Мардиганян.
Мероприятие проводится в рамках первого Форума «Аврора», который станет новой и значимой платформой перемен для граждан мира.
Форум соберет лидеров политических, академических, деловых, культурных кругов и работников искусства со всего мира, которые разделяют стремление справиться с самыми острыми глобальными вызовами, угрожающими нынешнему и будущим поколениям. Это первый проект такого рода в регионе, соучредителями которого являются Вартан Грегорян, Нубар Афеян и Рубен Варданян.
Церемония премии «Аврора», которая состоится 19 октября 2019 года, будет открыта для широкой публики.
20 октября состоится благотворительный концерт-посвящение Симфонического оркестра Мариинского театра под управлением всемирно известного дирижера Валерия Гергиева.