Ծիծեռնակաբերդում Ավրորա Մարդիգանյանի պատվին ծառուղի կբացվի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը եւ «Էյ Թի Փի» բարեգործական հիմնադրամը (Armenia Tree Project) հայտարարում են, որ հոկտեմբերի 20-ին առաջին «Ավրորա» ֆորումի շրջանակում Ծիծեռնակաբերդում ծառեր կտնկվեն:
Նոր ծառուղին կանվանակոչվի Ավրորա Մարդիգանյանի պատվին:
Միջոցառումն անցկացվում է առաջին «Ավրորա» ֆորումի շրջանակում, որը գլոբալ քաղաքացիների համար փոփոխությունների նոր ու նշանակալի հարթակ կդառնա:
Այստեղ իրենց դերակատարումը կունենան քաղաքական, գիտական, գործարար եւ արվեստի ոլորտների համաշխարհային առաջատար դեմքերը՝ հանդես գալով ներկա եւ ապագա սերունդների համար ամենահրատապ համաշխարհային խնդիրները հաղթահարելու միասնական հանձնառությամբ: Իր տեսակով տարածաշրջանում առաջին այս ֆորումի համահիմնադիրներն են Վարդան Գրեգորյանը, Նուբար Աֆեյանը եւ Ռուբեն Վարդանյանը:
«Ավրորա» մարդասիրական մրցանակի շնորհման արարողությունը 2019թ. հոկտեմբերի 19-ին է՝ հանրության համար բաց միջոցառման ընթացքում:
Հոկտեմբերի 20-ին կկայանա յուրահատուկ բարեգործական համերգ-նվիրում՝ աշխարհահռչակ դիրիժոր Վալերի Գերգիեւի եւ Մարիինյան թատրոնի սիմֆոնիկ նվագախմբի մասնակցությամբ:

New tree grove in Tsitsernakaberd to be name after Aurora Mardiganian - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. The Aurora Humanitarian Initiative and the Armenia Tree Project have announced that a tree-planting event in Tsitsernakaberd will be organized on October 20, 2019.
A new grove of trees to be planted will be named after Aurora Mardiganian.
The event will be part of the first Aurora Forum, a major arena for global citizens to serve as drivers of change, supported by global leaders from a broad range of fields including politics, academia, business, entertainment and art, with a shared commitment to tackling some of the most pressing global challenges. The first of its kind in the region, the Forum is the vision of philanthropists Vartan Gregorian, Noubar Afeyan and Ruben Vardanyan.
The Aurora Humanitarian Initiative announced that the Aurora Prize Ceremony to take place on October 19, 2019 will be open to the public.
The Initiative also confirmed a tribute and fundraising concert featuring the Mariinsky Theatre Symphonic Orchestra conducted by Valery Gergiev, to take place on October 20, 2019.