Միլսի նվերը Փաշինյանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 8-ին հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ դեսպան Ռիչարդ Միլսի հետ, որն ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանում:
Կառավարության մամուլի ծառայության տրամադրած լուսանկարներում երեւում է, որ Ռիչարդ Միլսը Նիկոլ Փաշինյանին գիրք է նվիրել:
Գիրքը ԱՄՆ «Հիմնադիր հայրերից» մեկի եւ ԱՄՆ երկրորդ նախագահ (1797-1801թթ.) Ջոն Ադամսի կենսագրությունն է: Այն 2001 թվականին գրել է ամերիկացի հայտնի պատմաբան Դէվիդ ՄքՔալողը: 2002 թվականին գիրքն արժանացել է Պուլիտցերյան մրցանակի, իսկ HBO հեռուստաալիքը գրքի հիման վրա սերիալ է նկարահանել:
Դէվիդ ՄքՔալողը վեց տարի ուսումնասիրել է Ջոն Ադամսի, մասնավորապես, կարդացել է նրա կարդացած գրքերը եւ ապրել է նույն վայրերում, ինչ ԱՄՆ երկրորդ նախագահը:
The New York Review of Books պարբերականը նշել է, որ «սա Ջոն Ադամսի երբեւէ գրված լավագույն կենսագրությունն է»:

Прощальный подарок Миллса Пашиняну - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян 8 октября провел прощальную встречу с послом США Ричардом Миллсом, который завершает свою дипломатическую миссию в Армении.
На предоставленных пресс-службой правительства фотографиях видно, что Ричард Миллс подарил Николу Пашиняну книгу.
Это - биография одного из «отцов-основателей» США, второго президента США (1797-1801гг.) Джона Адамса. Ее в 2001 году написал известный американский историк Дэвид Маккалоу. В 2002 году книга удостоилась Пулитцеровской премии, а по ее мотивам телеканал HBO снял мини-сериал.