Միլսի նվերը Փաշինյանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 8-ին հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ դեսպան Ռիչարդ Միլսի հետ, որն ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանում:
Կառավարության մամուլի ծառայության տրամադրած լուսանկարներում երեւում է, որ Ռիչարդ Միլսը Նիկոլ Փաշինյանին գիրք է նվիրել:
Գիրքը ԱՄՆ «Հիմնադիր հայրերից» մեկի եւ ԱՄՆ երկրորդ նախագահ (1797-1801թթ.) Ջոն Ադամսի կենսագրությունն է: Այն 2001 թվականին գրել է ամերիկացի հայտնի պատմաբան Դէվիդ ՄքՔալողը: 2002 թվականին գիրքն արժանացել է Պուլիտցերյան մրցանակի, իսկ HBO հեռուստաալիքը գրքի հիման վրա սերիալ է նկարահանել:
Դէվիդ ՄքՔալողը վեց տարի ուսումնասիրել է Ջոն Ադամսի, մասնավորապես, կարդացել է նրա կարդացած գրքերը եւ ապրել է նույն վայրերում, ինչ ԱՄՆ երկրորդ նախագահը:
The New York Review of Books պարբերականը նշել է, որ «սա Ջոն Ադամսի երբեւէ գրված լավագույն կենսագրությունն է»:

It is noticeable in the pictures, provided by press service of the Armenian government, that Richard Mills presents a book to Nikol Pashinyan.
The book is called “John Adams”, biography of the Founding Father and second U.S. President, John Adams (1797-1801). It was written in 2001 by the popular American historian David McCullough. The book won the 2002 Pulitzer Prize for Biography or Autobiography. It was made into TV miniseries with the same name by HBO Films.
The author spent six years studying Adams, reading the same books he had read and visiting the places he had lived.
According to the New York Review of Books, “this book is by far the best biography of Adams ever written.”