«Եվրոպական ժառանգության օրերը» կանցկացվեն սեպտեմբերի 22-23-ին - Mediamax.am
Միջոցառումների պաշտոնական մեկնարկը կտրվի սեպտեմբերի 22-ին՝ ժամը 13:00-ին, Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում։
Միջոցառումները կանցկացվեն «Կիսվելու արվեստը» խորագրով։
«Եվրոպական ժառանգության օրեր» միջոցառումն անցկացվում է ամեն տարի՝ Եվրոպական մշակութային կոնվենցիային միացած 50 եվրոպական երկրներում:
2018թ. հռչակվել է որպես «Մշակութային ժառանգության եվրոպական տարի»։
Եվրոպական ժառանգության օրերին «Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանը կմիանա նոր էլեկտրոնային ցուցահանդեսով՝ «Հայկական ժառանգությունը Եվրոպայում. կիսվելու արվեստը» խորագրի ներքո:
Արգելոց-թանգարանը՝ ՀՀ մշակույթի նախարարության հետ համատեղ, նաեւ գիտաճանաչողական շրջայց կիրականացնի ուրարտական «Կարմիր բլուր» կամ «Թեյշեբաինի» հնավայր։

Armenia to hold European Heritage Days on September 22
The official opening will take place at 1 p.m. on September 22, at Cafesjian Art Centre (open air at Cascade).
The events in Armenia are held under “The Art of Sharing” title.
European Heritage Days have been organized every year in 50 European countries that joined the European Cultural Convention.
2018 is marked as the “European Year of Cultural Heritage”.
Within the frames of European Heritage Days, Erebuni Historical and Archaeological Culture Preserve will come up with electronic exhibition titled “Armenian Heritage in Europe: the Art of Sharing”.
The Culture preserve in cooperation with Armenian Ministry of Culture will also organize an informative tour in Urartian Karmir Blur archaeological site and Teishebaini Citadel.