«Իգլա»-ի գործով քննվում է կասկածյալների մասնակցության աստիճանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության մամուլի կենտրոնն այսօր հայտնել է, որ մաքսանենգ եղանակով Վրաստանից Հայաստան «Իգլա» տեսակի զենիթա-հրթիռային համալիր տեղափոխելու փաստի առթիվ իրականացվող նախաքննության ներկայիս փուլում կասկածյալների մասնակցությամբ կատարվում են տարաբնույթ քննչական գործողություններ:
ԱԱԾ-ում ընդգծել են, որ քննչական գործողություններն ուղղված են կատարված հանցանքին կասկածյալներից յուրաքանչյուրի մասնակցության բնույթը եւ աստիճանը հստակեցնելուն, ինչպես նաեւ դեպքի մյուս հանգամանքները պարզաբանելուն:
«Միաժամանակ, Վրաստանի Հանրապետության իրավապահ մարմինների հետ անցկացվում են համատեղ միջոցառումներ՝ հայտնաբերված ռազմամթերքը հայ-վրացական պետական սահմանով ենթադրաբար անցկացնելու վերաբերյալ ձեռք բերված նախնական տվյալների հավաստիությունը ստուգելու համար»,- նշել են ԱԱԾ-ում:
Հիշեցնենք, որ Վրաստանից Հայաստան «Իգլա» տեսակի զենիթա-հրթիռային համալիր տեղափոխելու փաստի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակում ձերբակալվել էր 3 անձ, այդ թվում՝ Սամվել Բաբայանը։

По делу об «Игле» изучается степень вовлеченности участников - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Пресс-центр Службы национальной безопасности Армении сообщила сегодня, что на нынешнем этапе предварительного следствия по факту нелегального ввоза из Грузии в Армению зенитно-ракетного комплекса «Игла» проводятся разного рода следственные мероприятия с участием подозреваемых.
В СНБ подчеркнули, что следственные действия направлены на уточнение степени и характера причастности каждого из подозреваемых в совершенном преступлении, а также на выявление новых подробностей инцидента.
«Одновременно, в сотрудничестве с правоохранительными органами Грузии проводятся мероприятия по проверке достоверности предварительных данных о предполагаемом ввозе обнаруженного оружия через армяно-грузинскую государственную границу», - отметили в СНБ.
Напомним, что в рамках уголовного дела, возбужденного по факту ввоза в Армению из Грузии зенитно-ракетного комплекса «Игла», задержаны трое лиц, среди которых бывший министр обороны Арцаха Самвел Бабаян.