«Իգլա»-ի գործով քննվում է կասկածյալների մասնակցության աստիճանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության մամուլի կենտրոնն այսօր հայտնել է, որ մաքսանենգ եղանակով Վրաստանից Հայաստան «Իգլա» տեսակի զենիթա-հրթիռային համալիր տեղափոխելու փաստի առթիվ իրականացվող նախաքննության ներկայիս փուլում կասկածյալների մասնակցությամբ կատարվում են տարաբնույթ քննչական գործողություններ:
ԱԱԾ-ում ընդգծել են, որ քննչական գործողություններն ուղղված են կատարված հանցանքին կասկածյալներից յուրաքանչյուրի մասնակցության բնույթը եւ աստիճանը հստակեցնելուն, ինչպես նաեւ դեպքի մյուս հանգամանքները պարզաբանելուն:
«Միաժամանակ, Վրաստանի Հանրապետության իրավապահ մարմինների հետ անցկացվում են համատեղ միջոցառումներ՝ հայտնաբերված ռազմամթերքը հայ-վրացական պետական սահմանով ենթադրաբար անցկացնելու վերաբերյալ ձեռք բերված նախնական տվյալների հավաստիությունը ստուգելու համար»,- նշել են ԱԱԾ-ում:
Հիշեցնենք, որ Վրաստանից Հայաստան «Իգլա» տեսակի զենիթա-հրթիռային համալիր տեղափոխելու փաստի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակում ձերբակալվել էր 3 անձ, այդ թվում՝ Սամվել Բաբայանը։

Participation level of Igla case suspects is currently investigated - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Press service of Armenian National Security Service (NSS) reports that current stage of the preliminary investigation involves various investigative actions with participation of suspects in the case regarding smuggling of Igla portable surface-to-air system with 9M39 type missile from Georgia into Armenia.
NSS emphasizes that the investigative actions are directed at defining the participation level and nature of each suspect in the mentioned crime, as well determining other circumstances of the case.
“At the same time joint measures are taken with Georgian law enforcement authorities on verification of preliminary data on allegedly smuggling ammunition through Armenian-Georgian border,” NSS noted.
Let us remind that 3 persons, including Samvel Babayan, have been detained in the criminal case of the smuggling of Igla portable surface-to-air system with 9M39 type missile into Armenia from Georgia.