Լուկաշենկոն առաջարկում է վերանայել ՀԱՊԿ նորմատիվ-իրավական բազան - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն այսօր հայտարարել է «ՀԱՊԿ-ի նորմատիվ-իրավական բազայի վերանայման» անհրաժեշտության մասին։
Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը՝ Մինսկում ՀԱՊԿ-ի Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների կոմիտեի անդամների հետ հանդիպմանը Լուկաշենկոն, մասնավորապես, ասել է.
«Պետք է տեսնենք, թե ինչն է մեզ պետք, իսկ ինչը՝ ոչ։ Հեռացնենք այն ամենը, ինչը չի կարող աշխատել եւ երբեք չի աշխատելու եւ թողնենք հիմնական ուղղությունները։ Պետք է վերադառնալ հիմնարար փաստաթղթերին, այնտեղ ամեն ինչ հստակորեն սահմանել եւ համաձայնել, որ այսինչ դեպքում, հակամարտության այս բնույթի դեպքում այսպիսի արձագանք կլինի»։

Lukashenko speaks of the need to “review the CSTO’s regulatory framework” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. President of Belarus Alexander Lukashenko stated today about the need to "review the legal framework of the CSTO.”
TASS reports that at the meeting with the secretaries of the Security Councils of the CSTO member states in Minsk, Lukashenko, in particular, said:
“We need to get a clear idea about what we need and what we do not. We need to remove everything that cannot work and will never work, and leave the main things. We need to go back to fundamental documents, write down provisions and agree on how to act in various situations, how to respond to various conflicts.”