Լուկաշենկոն առաջարկում է վերանայել ՀԱՊԿ նորմատիվ-իրավական բազան - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն այսօր հայտարարել է «ՀԱՊԿ-ի նորմատիվ-իրավական բազայի վերանայման» անհրաժեշտության մասին։
Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը՝ Մինսկում ՀԱՊԿ-ի Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների կոմիտեի անդամների հետ հանդիպմանը Լուկաշենկոն, մասնավորապես, ասել է.
«Պետք է տեսնենք, թե ինչն է մեզ պետք, իսկ ինչը՝ ոչ։ Հեռացնենք այն ամենը, ինչը չի կարող աշխատել եւ երբեք չի աշխատելու եւ թողնենք հիմնական ուղղությունները։ Պետք է վերադառնալ հիմնարար փաստաթղթերին, այնտեղ ամեն ինչ հստակորեն սահմանել եւ համաձայնել, որ այսինչ դեպքում, հակամարտության այս բնույթի դեպքում այսպիսի արձագանք կլինի»։

Лукашенко заявил о необходимости «ревизии нормативно-правовой базы ОДКБ - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Белоруссии Александр Лукашенко заявил сегодня о необходимости «ревизии нормативно-правовой базы ОДКБ».
Как сообщает ТАСС, на встрече в Минске с членами Комитета секретарей советов безопасности ОДКБ, Лукашенко, в частности, сказал:
«Надо посмотреть, что нам надо, чего не надо. Отбросить все то, что не может и не будет никогда работать и оставить основные направления. Надо вернуться к основополагающим документам, все там прописать железобетонно и договориться, что в таком-то случае, при таком характере конфликта - реагирование такое».