Փաշինյանի աշխատակազմում քննադատել են Ռուբեն Վարդանյանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Տարոն Չախոյանն այսօր հանդես է եկել Արցախի պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանի քննադատությամբ:
«ՄԱԿ Անվտանգության խորհրդի նիստում հստակ ընդգծվեց միջազգային կոնսեսուսն առ այն, որ Լաչինի միջանցքը պետք է անհապաղ բացվի։ Հստակ եւ առարկայական էին Ադրբեջանին ուղղված կոչերը։ Հնչած հայտարարությունները, բնականաբար, հայկական կողմի գործադրած դիվանագիտական ջանքերի արդյունքն են։ Իսկ այս ամենին զուգահեռ Լեռնային Ղարաբաղից Ռուբեն Վարդանյանը հայտարարում է, թե Հայաստանը չի արձագանքում այնպես, ինչպես ինքն էր սպասում։ Մտորումների մեծ տեղիք է տալիս, թե ինչ էր սպասում Ռուբեն Վարդանյանը Հայաստանից՝ բացի հարցը խաղաղ, դիվանագիտական ճանապարհով լուծելուց», - գրել է Տարոն Չախոյանը:
Նախօրեին Rusarminfo-ին տված հարցազրույցում Ռուբեն Վարդանյանը, մասնավորապես, ասել էր.
«Ինչո՞ւ ենք ուրիշ երկրների մասին խոսում, մենք Հայաստանի մասին կարող ենք խոսել։ Հայաստանը չի արձագանքում այնպես, ինչպես ես սպասում էի, ես զարմացած եմ։ Իսկապես ինձ համար անսպասելի է տեսնել այդպիսի անտարբերություն, այդպիսի զգուշություն սրա հետ կապված»:
Արցախի պետնախարարն այս հայտարարությունն արել էր նախքան ՄԱԿ Անվտանգության խորհրդի նիստի գումարումը: Ավելին, այսօր առավոտյան նա շնորհակալություն էր հայտնել Հայաստանի կառավարությանը՝ գործադրված ջանքերի համար:

Pashinyan’s staff criticizes Ruben Vardanyan
“The international consensus that Lachin corridor should be opened immediately was clearly emphasized at the session of the UN Security Council. The calls addressed to Azerbaijan were clear and substantive.
The voiced statements are, of course, the result of diplomatic efforts made by the Armenian side. And parallel to all this, Ruben Vardanyan states from Nagorno-Karabakh that Armenia is not responding as he expected. It makes one wonder what Ruben Vardanyan expected from Armenia, apart from solving the issue peacefully and diplomatically,” Taron Chakhoyan wrote.
In an interview with Rusarminfo yesterday, Ruben Vardanyan said in particular:
“Why are we talking about other countries? We can talk about Armenia. Armenia is not responding as I expected, I am surprised. It is really unexpected for me to see such indifference, such caution over this.”
The State Minister of Artsakh made this statement before the session of the UN Security Council. Moreover, this morning he thanked the Armenian government for the efforts.